Polskie Radio
Section05
Radosław Okrasko

"Książę Motown". Życie, śmierć i muzyka Marvina Gaye'a

W najnowszej odsłonie audycji "Od punka do Franka" Radosław Okrasko zajął się twórczością postaci wielkiego formatu, jednej z najważniejszych dla muzyki soul. Przez swoje zaangażowanie społeczne i polityczne, a przede wszystkim muzyczne eksperymenty, stał się protoplastą czarnej muzyki urban. "Książę Motown" – Marvin Gaye – 2 kwietnia świętowałby swoje 82. urodziny, 1 kwietnia zaś obchodziliśmy 37. rocznicę jego tragicznej śmierci.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp Radosław Okrasko Trójka

Od rapu do Franka w audycji Radosława Okraski

Dziś swoje 43. urodziny obchodziłby Magik, czyli Piotr Łuszcz – raper znany z Kalibra 44 i Paktofoniki. Ten niezwykle utalentowany artysta nie żyje już od 21 lat. Dla autora audycji "Od punka do Franka" Radosława Okraski ta rocznica była okazją do sięgnięcia po gatunek, który nie gości w programie zbyt często, a mianowicie hip-hop. Nie zabrakło oczywiście i Franka Zappy, tym razem w nowej interpretacji.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp Radosław Okrasko Trójka rap Vienio Paktofonika magik

Samodzielny, Samorządny, Super. Pożegnanie Andrzeja Mierzwy

3 marca w wieku 59 lat zmarł Andrzej Mierzwa, założyciel i wokalista punkrockowej grupy Processs. Nie bez znaczenia były trzy litery "S" na końcu nazwy zespołu, które oznaczały kolejno "Samodzielni", "Samorządni" i "Super". Pierwsze marcowe wydanie "Od punka do Franka" Radosław Okrasko w zdecydowanej większości wypełnił muzycznymi dokonaniami Andrzej Mierzwy i jego zespołu.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp Radosław Okrasko punk rock and roll Trójka