Polskie Radio
Section05
Paulina Henning - Kloska

"Różnimy się tylko w sprawie aborcji". Paulina Hennig-Kloska o swoim przejściu do ugrupowania Szymona Hołowni

Jesteśmy spójni ws. związków homoseksualnych, in vitro i uporządkowania relacji państwo-Kościół. Jedyna kwestia, w której mamy odmienne zdanie, to aborcja - powiedziała o nowym ugrupowaniu Szymona Hołowni Paulina Hennig-Kloska, która dołączyła do niego, przechodząc z Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Szymon Hołownia homoseksualizm Unia Europejska LGBT Kościół POLSKA polityka Polskie Radio 24 koalicja obywatelska partie polityczne Paulina Henning - Kloska aborcja

Politolog porównuje Hołownię do Kukiza i Petru. "To dla ludzi, którzy potrzebują nowej oferty"

- Gdy popatrzymy na ostatnie transfery do ruchu Szymona Hołowni to widać, że są to ludzie zarówno z przeszłością polityczną, ale i zupełnie nowe osoby - mówił w Polskim Radiu 24 dr Olgierd Annusewicz, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Szymon Hołownia polityka Paweł Kukiz Janusz Palikot Paulina Henning - Kloska Platforma Obywatelska

Polska 2050 zawiązuje koło poselskie. "W przyszłości chcemy, żeby było to koło parlamentarne"

Parlamentarzyści związani z Polską 2050 złożyli dziś do marszałek Sejmu dokumenty wymagane do rejestracji koła poselskiego. Do partii Szymona Hołowni należą trzy posłanki: Joanna Mucha, Hanna Gill-Piątek i Paulina Henning-Kloska. Politycy Polski 2050 chcą, aby w przyszłości przekształciło się ono w klub poselski. 
Zobacz więcej na temat:  Szymon Hołownia Joanna Mucha Paulina Henning - Kloska Sejm polityka POLSKA