Polskie Radio
Section05
sondaże

Najnowszy sondaż wyborczy. PiS wciąż utrzymuje przewagę nad KO

Z najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu wynika, że "gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę PiS uzyskałoby 33,3 proc. głosów, a KO - 26,4 proc.". "Na trzecim miejscu znalazłaby się Lewica z wynikiem 11,1 proc. Dalej uplasowała się Trzecia Droga, która może liczyć na 10,2 proc. głosów" - dodano. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PSL Prawo i Sprawiedliwość wybory parlamentarne sondaż kampania wyborcza koalicja obywatelska Konfederacja sondaże

SONDAŻ PiS zdecydowanie przed PO z coraz większą przewagą. Trzecia Droga pod progiem. Najnowszy sondaż

Z najnowszego sondażu Ipsos dla TOK FM i OKO.press wynika, że gdyby wybory odbyły się dziś, to wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Głos na partię rządzącą chce oddać 40,7 proc. badanych. Duże spadki poparcia notuje Koalicja Obywatelska. W Sejmie znalazłyby się w sumie cztery ugrupowania.
Zobacz więcej na temat:  sondaże wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość partie polityczne Sejm POLSKA społeczeństwo

Ranking zaufania. Jarosław Kaczyński zalicza największy wzrost i po trzech latach wraca na podium

- Spośród osób publicznych największe zaufanie Polaków budzą Rafał Trzaskowski, Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu. W porównaniu z poprzednim miesiącem mniej osób ufa prezydentowi Warszawy i prezydentowi RP, więcej - prezesowi PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski Andrzej Duda Jarosław Kaczyński sondaże sondaż wybory w Polsce

SONDAŻ PiS z poparciem na poziomie 40 proc., PO w tyle. Trzecia Droga poza Sejmem

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się teraz, na Prawo i Sprawiedliwość swój głos oddałoby 40 proc. badanych - wynika z nowego sondażu Social Changes dla wpolityce.pl. Platforma Obywatelska otrzymałaby 32 proc. poparcia. Progu wyborczego nie przekroczyłaby koalicja Polski 2050 i PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaże sondaż wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska PSL Polska 2050 lewica

"15 procent to absolutnie realny wynik". Poseł PSL o sondażach Trzeciej Drogi

- Wybory odbędą się 15 października, te sondaże robione są zaś w czasie wakacji. Wydaje mi się, że są przekłamane - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PSL Paweł Bejda, komentując prognozy wyniku wyborczego swojej partii. - 15 procent to absolutnie realny wynik, 15 października tak będzie - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PSL wybory w Polsce sondaże Paweł Bejda Grzegorz Jankowski

PiS z samodzielną większością w nowym Sejmie? Prof. Domański: to możliwy efekt kiepskiej kampanii Tuska

Socjolog prof. Henryk Domański zgodził się z oceną, że ostatnie sondaże mogą wskazywać, że Prawo i Sprawiedliwość w kolejnym Sejmie będzie mogło stworzyć samodzielne rządy. Wskazał jednak, że kluczowy jest tu warunek dotyczący tego, kto dostanie się ostatecznie do parlamentu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sondaże Henryk Domański Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska PSL Konfederacja