Polskie Radio
Section05
Michał Kobosko

Zmiany w TK? Wiceprzewodniczący Polski 2050: wyborcy koalicji tego oczekują

- Wyborcy, których większość głosowała 15 października ubiegłego roku na nasze ugrupowania oczekują tego, byśmy wprowadzili pewien ład i porządek w funkcjonowaniu państwa, instytucji państwa, które zostały zdemolowane przez ostatnie 8 lat - oświadczył wiceprzewodniczący Polski 2050, poseł Michał Kobosko.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny POLSKA Michał Kobosko Polska 2050 sądownictwo polityka koalicja

Prezydent gotów rozmawiać o resecie konstytucyjnym. Politycy w dyskusji o sytuacji prawnej państwa

Reset konstytucyjny, Rada Gabinetowa, inwestycje w CPK i elektrownie atomowe, zakupy zbrojeniowe oraz odwołanie Daniel Obajtka i fuzja Orlenu z Lotosem - te tematy były, zdaniem gości Programu 3 Polskiego Radia, najważniejszymi w minionym tygodniu. O polskim życiu politycznym i społecznym rozmawiali: Andrzej Halicki (Koalicja Obywatelska), Michał Kobosko (Trzecia Droga - Polska 2050), Jarosław Sachajko (Kukiz’15), Przemysław Wipler (Konfederacja), Adrian Zandberg (Lewica Razem), Stanisław Żaryn (Kancelaria Prezydenta).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Andrzej Halicki Michał Kobosko Jarosław Sachajko Przemysław Wipler Adrian Zandberg Stanisław Żaryn legislacja prezydent konstytucja

Strategia Polski 2050 na wybory samorządowe. Kobosko: podstawą jest kontynuacja Trzeciej Drogi

Wiceszef Polski 2050 Michał Kobosko przedstawił w czwartek w mediach strategię Polski 2050 na wybory samorządowe. - Jesteśmy otwarci na współpracę z ugrupowaniami koalicji rządowej, w tym z KO i Nową Lewicą, ale podstawą naszych decyzji jest kontynuacja projektu Trzeciej Drogi - powiedział. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska 2050 Michał Kobosko Krajowa Rada Sądownictwa Donald Tusk Jarosław Kaczyński Trzecia Droga wybory samorządowe

Kobosko: nie ma żadnej afery wiatrakowej, nie weszła w życie żadna ustawa

Michał Kobosko z Polski 2050 powiedział, że "nie ma żadnej afery wiatrakowej". – Nie weszła w życie żadna ustawa, nie została przepchnięta. Jest projekt, który został dopiero złożony. Będzie on już w przyszłym tygodniu przedmiotem prac na komisjach sejmowych – stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Michał Kobosko Polska 2050 polityka wybory w Polsce Ryszard Petru wiek emerytalny w Polsce referendum

Poseł Lewicy: jestem sceptyczny wobec mnożenia komisji śledczych ponad potrzebę

- Mnożenie komisji śledczych nie jest tym, czego potrzebuje teraz Polska - powiedział poseł Lewicy Maciej Konieczny. Innego zdania jest Krzysztof Śmiszek (Lewica): "Ostatnie osiem lat przyniosło tak wiele przekrętów i skandali, że powołanie kolejnych komisji śledczych jest bardzo prawdopodobne".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA komisja śledcza Maciej Konieczny Michał Kobosko Krzysztof Śmiszek Szymon Hołownia polityka

Spór o aborcję. Kobosko o projekcie Lewicy: trudno mi się zgodzić, że tylko kobiety powinny decydować w tych sprawach

- Czasami słyszę, że tylko kobiety powinny decydować w tych sprawach, trudno mi się z tym zgodzić. Mam wątpliwości, zastanawiam się nad tym głosowaniem, są eksperci, którzy mówią, że jeśli znosi się karę, to aborcja staje się aborcją "na życzenie" - powiedział wiceszef Polski 2050 Michał Kobosko.
Zobacz więcej na temat:  Michał Kobosko Polska 2050 Lewica Razem lewica aborcja społeczeństwo POLSKA

Polityczny spór o Karpińskiego. Jabłoński: jego sprawa stanowi symbol praworządności nowej ekipy

Ogromne emocje wśród polityków budzi sprawa Włodzimierza Karpińskiego, który wprost z aresztu trafił do Parlamentu Europejskiego. Pokazała to dyskusja w niedzielnym programie Polsat News. Zdaniem polityka PiS Pawła Jabłońskiego "w Polsce zabrakło refleksji". Z kolei Michał Kobosko z Polski 2050 uznał, że nadużywano "aresztu wydobywczego". W tym samym duchu wypowiadał się też Przemysław Wipler, którego zdaniem prawa polityka PO są łamane.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polska 2050 koalicja Zbigniew Ziobro Przemysław Wipler Michał Kobosko Parlament Europejski Paweł Jabłoński

Kandydat PiS na wicemarszałka Senatu. Kobosko przyznaje: może byłoby lepiej, gdyby został przegłosowany pozytywnie

Wiceprzewodniczący Polski 2050 Michał Kobosko powiedział, że "może nawet byłoby lepiej politycznie i taktycznie, gdyby Marek Pęk (PiS) został przegłosowany pozytywnie na wicemarszałka Senatu; są miejsca w prezydiach Sejmu i Senatu dla PiS i mam nadzieję, że przedstawią nowych kandydatów".
Zobacz więcej na temat:  Senat Sejm Michał Kobosko Marek Pęk Prawo i Sprawiedliwość POLSKA polityka

Najpierw Siemoniak, teraz Kobosko. Polska 2050 chce torpedować rozwój armii? "Przejrzymy kontrakty zbrojeniowe"

Kolejny polityk opozycji zapowiada "weryfikację" polityki obronnej naszego kraju. Wiceszef Polski 2050 Michał Kobosko mówił o potrzebie przejrzenia zakupów zbrojeniowych. Dodał też, że to nie liczba żołnierzy decyduje o tym, "czy armia jest w stanie obronić nasze granice i nasze terytorium, to kwestia sprawności, nowoczesności zawodowej armii".  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojsko Polskie koalicja obywatelska Tomasz Siemoniak Michał Kobosko armia służby i bezpieczeństwo

Kobosko krytykuje Muzeum Historii Polski. Sobolewski odpowiada: Trzecia Droga i pedagogika wstydu na jednym obrazku

Na warszawskiej Cytadeli uroczyście otwarto - po 17 latach od formalnego powołania, a 5 lat od rozpoczęcia budowy - Muzeum Historii Polski. - Powinno być ono miejscem dialogu - ocenił dyrektor MHP Robert Kostro. Nie wszyscy jednak wzięli sobie ten apel do serca. Michał Kobosko z Polski 2050 postanowił wykorzystać otwarcie muzeum do ataku na rząd Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Muzeum Historii Polski HISTORIA historia Polski Michał Kobosko Polska 2050 polityka Robert Kostro Prawo i Sprawiedliwość PiS opozycja kampania wyborcza Krzysztof Sobolewski

Kosztowne propozycje Polski 2050-PSL. Kobosko: wszystko w imię czegoś

- To była nasza konwencja gospodarcza (w sobotę - przyp. red.), na której przedstawiliśmy cały pakiet spraw. Teraz będziemy przestawiać szczegółowe rozwiązania - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, wiceprzewodniczący ugrupowania Polska 2050 Michał Kobosko. W rozmowie nie padły żadne konkretne wyliczenia dot. kosztów obietnic programowych partii. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polska 2050 Michał Kobosko Sejm wybory wybory 2023 wybory w Polsce

Kobosko: nie ma powodów, by podnosić wiek emerytalny, warto stworzyć system zachęt

Michał Kobosko z Polski 2050 powiedział, że koalicyjny komitet wyborczy Trzecia Droga nie widzi powodów, by podnosić wiek emerytalny. Kandydat Trzeciej Drogi Ryszard Petru postuluje zrównanie wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn na poziomie 62 lat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Michał Kobosko Polska 2050 polityka wybory w Polsce Ryszard Petru wiek emerytalny w Polsce referendum