Polskie Radio
Section05
Theresa May

Reakcje świata na próbę bombową Korei Płn. Zebranie RB ONZ

Północnokoreańskie media podały w niedzielę, że "całkowitym powodzeniem" zakończyła się przeprowadzona przez Pjongjang próba bomby wodorowej przeznaczonej do instalowania na międzykontynentalnych pociskach balistycznych (ICBM). Światowi przywódcy o ostrych słowach potępiają działania reżimu i zapowiadają zdecydowane działania. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Wschodnia Korea Północna Stany Zjednoczone Japonia Shinzo Abe Donald Trump Unia Europejska Donald Tusk Wielka Brytania Theresa May

Spór o finanse w negocjacjach ws. Brexitu

Główny negocjator KE ds. Brexitu Michel Barnier powtórzył w środę, że kwestia rozliczenia finansowego Wielkiej Brytanii ma kluczowe znaczenie. Skrytykował brytyjskie propozycje dot. praw obywateli i wezwał Londyn do przedstawienia stanowiska w innych obszarach. O negocjacjach w sprawie Brexitu mówiła w audycji Magazyn Europejski korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  Brexit Wielka Brytania Unia Europejska Londyn Theresa May

Theresa May apeluje do opozycji o współprace ws. Brexitu

Theresa May apeluje do opozycji o współpracę w "krytycznych czasach" Brexitu. Brytyjska premier wygłosiła dziś pierwszą dużą przemowę od czasów czerwcowych wyborów. Jednym z wątków był apel, by opozycja była konstruktywna. Brytyjska premier przyznawała, że potrzebuje wsparcia po tym, jak prowadzona przez nią partia utraciła większość parlamentarną.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Theresa May Brexit Wielka Brytania Europa

Brexit: jaka przyszłość obywateli UE w Wielkiej Brytanii?

"Chcemy, żebyście zostali" - mówiła w parlamencie brytyjska premier Theresa May do imigrantów unijnych mieszkających na Wyspach. Rząd przedstawił posłom propozycje dotyczące statusu, jaki po Brexicie posiadać będą obywatele Unii legalnie przebywający na terenie Wielkiej Brytanii, między innymi Polacy. W Świecie w Południe komentarz Krzysztofa Kokoszczyńskiego z EurActiv.pl.
Zobacz więcej na temat:  Brexit Wielka Brytania Theresa May Unia Europejska

Współpraca ws. obronności. Rusza szczyt Unii Europejskiej

Unijni przywódcy mają w czwartek zgodzić się na ściślejszą współpracę w dziedzinie obronności. To będzie jeden z głównych tematów dwudniowego szczytu w Brukseli. Europejscy liderzy mają także rozmawiać o kryzysie migracyjnym, Brexicie i dać zielone światło dla przedłużenia sankcji gospodarczych wobec Rosji za agresję na Ukrainie. Szczyt UE zapowiadał w PR24 korespondentka Polskiego Radia w Brukseli Beata Płomecka. 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Rosja sankcje Unii Europejskiej sankcje imigranci w Europie Ukraina wojna na Ukrainie NATO Brexit Theresa May