Polskie Radio
Section05
juventus turyn

LIGA MISTRZÓW UEFA odwołuje mecze. Koronawirus paraliżuje futbol

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) zdecydowała o odwołaniu zaplanowanych na najbliższy wtorek meczów Ligi Mistrzów w Turynie, gdzie Juventus miał zmierzyć się z Olympique Lyon oraz w Manchesterze, gdzie zaplanowano spotkanie City z Realem Madryt. Powodem jest faktem, że piłkarze Juventusu i Realu odbywają kwarantannę związaną z rozpowszechniającą się epidemią koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Liga Mistrzów 19/20 Piłka nożna juventus turyn Olympique Lyon Real Madryt manchester city

SERIE A "Derby d'Italia" w ciszy. Juventus lepszy od Interu

Juventus wygrał z Interem Mediolan 2:0 (0:0) w meczu 26. kolejki włoskiej Serie A. Gospodarze objęli prowadzenie w 55. minucie po trafieniu Aarona Ramseya. Dwanaście minut później wynik ustalił Paulo Dybala. W 80. minucie czerwoną kartkę obejrzał siedzący na ławce rezerwowych bramkarz gości Daniele Padelli. Szlagier planowano już na poprzedni weekend, ale został przełożony z powodu koronawirusa. Podobnie jak inne spotkania odbył się bez kibiców.
Zobacz więcej na temat:  Serie A juventus turyn inter mediolan SPORT Piłka nożna koronawirus

LIGA MISTRZÓW Sądne dni Guardioli i Sarriego. Ostatnia taka środa?

Środowe mecze wyjazdowe zapowiadają się na jedne z najważniejszych w karierze dwóch trenerów - Josepa Guardioli i Maurizio Sarriego. Obaj podczas pierwszych spotkań dwumeczu zaprezentują się ze swoimi zespołami na wyjazdach. Real Madryt podejmie u siebie Manchester City, a Olympique Lyon zmierzy się z Juventusem.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Liga Mistrzów 19/20 manchester city Olympique Lyon juventus turyn Real Madryt cristiano ronaldo

SERIE A Jubileusz Cristiano Ronaldo uczczony bramką i rekordem

Juventus Turyn pokonał na wyjeździe zamykające tabelę włoskiej Serie A SPAL 2:1 w meczu 25. kolejki rozgrywek. W bramce gości stał Wojciech Szczęsny, a w pokonanej drużynie całe spotkanie rozegrali Thiago Cionek i Arkadiusz Reca. Jedną z bramek dla "Starej Damy" zdobył Cristiano Ronaldo, dla którego było to kolejny gol w 11. spotkaniu z rzędu.
Zobacz więcej na temat:  Serie A SPORT Piłka nożna juventus turyn cristiano ronaldo wojciech szczęsny