Polskie Radio
Section05
reprezentacja Polski

"Mocno go frustruje". Probierz murem za Lewandowskim, hiszpańskie media cytują selekcjonera

Robert Lewandowski i jego FC Barcelona przeżywają ostatnio bardzo trudny czas. Czy zawirowania wokół zespołu mistrza Hiszpanii mogą wpłynąć na dyspozycję "Lewego" w reprezentacji Polski? - Sytuacja klubu mocno go frustruje - powiedział selekcjoner Michał Probierz.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Robert Lewandowski fc barcelona la liga michał probierz reprezentacja Polski Euro 2024

Probierz szykuje niespodziankę? Znalazł kandydata do kadry

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Michał Probierz nie wykluczył w rozmowie z kanałem Łączy Nas Piłka, że na marcowe mecze barażowe w eliminacjach do mistrzostw Europy powoła pomocnika Antalyasporu Jakuba Kałuzińskiego. - On jest kandydatem do gry w kadrze. W szczególności, że znam go z reprezentacji młodzieżowej - podkreślił szkoleniowiec.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Euro 2024 michał probierz liga turecka

Probierz odejdzie z reprezentacji? "Jest charakterny"

W marcu reprezentację Polski czekają baraże, które zadecydują o losach awansu na mistrzostwa Europy w Niemczech. Według wiceprezesa PZPN Adama Kaźmierczaka, w przypadku niepowodzenia walki o Euro 2024, z posadą może pożegnać się selekcjoner Michał Probierz. - Bez względu na zapisy w kontrakcie, jeśli nie wywalczy awansu, moim zdaniem nie będzie dłużej selekcjonerem drużyny narodowej - powiedział działacz w rozmowie z tygodnikiem "Piłka Nożna".
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna michał probierz reprezentacja Polski Euro 2024 PZPN

To nie był rok Roberta Lewandowskiego. Kapitan Biało-Czerwonych odzyska swój dawny blask?

Robert Lewandowski w ciągu 12 miesięcy z czołowego napastnika świata i uwielbianej gwiazdy stał się piłkarzem, któremu - mimo wciąż wielkiej klasy - coraz częściej wytyka się wiek i gorszą skuteczność. W ważnym dla futbolu 2024 roku może uciszyć krytyków albo... dać im jeszcze więcej argumentów.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Robert Lewandowski reprezentacja Polski Euro 2024 fc barcelona la liga

TYLKO U NAS Spokojnie, to tylko awaria? Polska śni o Euro 2024

Rok 2023 był dla piłkarskiej reprezentacji Polski niekończącym się pasmem porażek i upokorzeń. Biało-Czerwoni nie zdołali zakwalifikować się na Euro 2024 mimo stosunkowo łatwej grupy eliminacyjnej, a PZPN wielokrotnie skompromitował się wizerunkowo. Nadal jednak nie wszystko stracone - Polacy mają szanse na awans po barażach.
Zobacz więcej na temat:  reprezentacja Polski Piłka nożna Cezary Kulesza michał probierz Robert Lewandowski Euro 2024 sport 2023 SPORT

TYLKO U NAS Ach, co to był za rok w sporcie! Sukcesy, tytuły, euforia, ale i lekki niedosyt w 2023

Niesamowity rok siatkarzy i siatkarek, mistrzowski poziom Igi Świątek, rekordowy sezon Bartosza Zmarzlika czy niedosyt, ale i nadzieja związana z reprezentacją Polski piłkarzy, którzy zaliczali wzloty i upadki, ale wciąż mają szanse na występ na Euro 2024. Dziennikarze portalu PolskieRadio24.pl Bartosz Goluch i Paweł Majewski podsumowują sportowe wydarzenia ostatnich 12 miesięcy.   
Zobacz więcej na temat:  SPORT Nikola Grbić Łukasz Kaczmarek sport 2023 Iga Świątek Bartosz Zmarzlik reprezentacja Polski Robert Lewandowski Natalia Kaczmarek Kamil Stoch Piotr Żyła