Polskie Radio
Section05
reprezentacja Polski

48 lat od remisu na Wembley. Anglicy przeżyli koniec świata

"Boże, oddam pięć lat życia, żeby tylko tutaj nie było kompromitacji” - prosił przed meczem Jan Tomaszewski. 17 października 1973 roku reprezentacja Polski pod wodzą Kazimierza Górskiego wywalczyła na Wembley remis, ale jakby wygrała. Biało-czerwoni mieli otwartą drogę do mundialu w RFN. Zapraszamy do posłuchania archiwalnej relacji Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna reprezentacja Polski Kazimierz Górski SPORT reprezentacja Anglii Jan Tomaszewski

El. MŚ 2022: Biało-Czerwoni blisko gry w barażach. Kiedy losowanie par?

Polscy piłkarze po wtorkowym zwycięstwie nad Albanią (1:0) są bliscy zajęcia drugiego miejsca w grupie I eliminacji mistrzostw świata, co oznacza grę w barażach o awans do turnieju finałowego. Rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski poinformował, że losowanie par barażowych odbędzie się 26 listopada w Zurychu o godzinie 17:30. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Katar 2022 reprezentacja Polski Paulo Sousa

KOMENTARZ Glik niewinną ofiarą "walki z rasizmem". Hipokryzja Anglików

Po analizie materiałów z meczu Polska - Anglia Kamil Glik został oczyszczony z zarzutów o rasizm wobec ciemnoskórego obrońcy "Synów Albionu" Kyle'a Walkera. Reprezentant Polski nie jest pierwszym zawodnikiem, który bezpodstawnie spotkał się z podobnymi zarzutami, a nieraz absurdalne oskarżenia kompromitują szczytną ideę.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski reprezentacja Anglii Katar 2022 rasizm kamil glik opinie

TYLKO U NAS Zawrzało w "bałkańskim kotle". Tam futbol to nie tylko gra

Gdy Karol Świderski strzelił zwycięskiego gola w meczu z Albanią, w bałkańskim kotle znów zawrzało. Lecące na murawę butelki i inne niebezpieczne przedmioty przypomniały, że od lat nikt nie może się tam czuć bezpiecznie. Nie pierwszy raz przekonała się też o tym polska drużyna.
Zobacz więcej na temat:  reprezentacja Albanii reprezentacja Polski Josip Broz Tito Józef Stalin Jugosławia Legia Warszawa SPORT kibice pseudokibice Piłka nożna

Anglicy przeproszą Glika za fałszywe oskarżenia? PZPN działa

Po wrześniowym meczu eliminacji mistrzostw świata, angielska federacja oskarżyła Kamila Glika o rasistowskie zachowania. FIFA nie znalazła jednak żadnych dowodów na winę polskiego piłkarza i zamknęła dochodzenie w tej sprawie. Polski Związek Piłki Nożnej chce jednak, by osoby zniesławiające obrońcę zostały ukarane. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Katar 2022 fifa PZPN reprezentacja Polski reprezentacja Anglii Cezary Kulesza rasizm kamil glik

Sousa ma nosa? Świetne statystyki polskich rezerwowych

Polscy piłkarze pokonali w Tiranie Albanię 1:0 i znacznie przybliżyli się do gry w barażach eliminacji mistrzostw świata. Gola zdobył rezerwowy Karol Świderski, któremu asystował inny zmiennik Mateusz Klich. Po raz kolejny za selekcjonerskiej kadencji Paulo Sousy piłkarze wprowadzeni na boisko po przerwie wydatnie pomogli w osiągnięciu dobrego rezultatu. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Paulo Sousa mateusz klich kacper kozłowski Arkadiusz Milik