Polskie Radio
Section05
reprezentacja Anglii

Wygrana z Czechami to za mało. Polacy potrzebują cudu

Od środy do wtorku 24 reprezentacje walczyć będą w eliminacjach o pozostałych 12 miejsc premiowanych awansem do mistrzostw Euopy 2024. Wśród nich jest Polska, która potrzebuje zwycięstwa nad Czechami i odpowiednich wyników dwóch innych meczów grupy E.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2024 reprezentacja Polski reprezentacja Anglii reprezentacja Francji reprezentacja Holandii reprezentacja Serbii reprezentacja Portugalii reprezentacja Belgii reprezentacja Austrii reprezentacja Szwajcarii reprezentacja Włoch reprezentacja Danii reprezentacja Chorwacji reprezentacja Ukrainy reprezentacja Czech

El. Euro 2024: obawy przed hitem Anglia - Włochy. Policja uspokaja kibiców

Brytyjska policja podjęła działania, aby uspokoić kibiców udających się na wtorkowy mecz piłkarskich kwalifikacji Euro 2024 na Wembley Anglia - Włochy. Decyzję o zwiększeniu środków bezpieczeństwo podjęto po ataku terrorystycznym w Belgii, gdzie dzień wcześniej zostało zastrzelonych dwóch szwedzkich kibiców.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2024 reprezentacja Anglii reprezentacja Włoch

Siedem ekip pewnych gry na Euro 2024. Turcja może świętować

Reprezentacja Walii pokonała u siebie Chorwację 2:1 w meczu grupy D eliminacji Euro 2024. Brązowi medaliści ostatniego mundialu przez porażkę skomplikowali sobie kwestię bezpośredniego awansu na turniej, podczas gdy Turcja może już świętować promocję.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2024 reprezentacja Anglii reprezentacja Szwajcarii reprezentacja Norwegii reprezentacja Hiszpanii reprezentacja Chorwacji reprezentacja Turcji

Perła w koronie polskich zwycięstw - 50 lat temu Biało-Czerwoni pokonali Anglię

6 czerwca 1973 roku odbył się mecz, który jest perłą w koronie polskich zwycięstw, wygrane przez Polaków spotkanie to jedyny triumf Bało-Czerwonych z Anglikami. I choć to starcie na Wembley, do którego doszło kilka miesięcy później, było tym, które przypieczętowało awans Polski na mistrzostwa świata w RFN (remis na Wembley stał się symboliczny, zwycięski) - to wszystko zaczęło się od meczu w Chorzowie.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna reprezentacja Polski reprezentacja Anglii SPORT Kazimierz Górski

Ruszają eliminacje ME. Powtórka z finału na początek

W piątek piłkarska reprezentacja Polski rozpocznie walkę w kwalifikacjach do mistrzostw Europy 2024. Najpierw zmierzy się w Pradze z Czechami, a w poniedziałek podejmie Albanię. Eliminacje rozpoczną się już w czwartek, a hitem tego dnia będzie starcie mistrzów Europy Włochów z wicemistrzami Anglikami. Ciekawie zapowiada się też piątkowe starcie Francuzów z Holendrami.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2024 reprezentacja Anglii reprezentacja Włoch