Polskie Radio
Section05
roter spec

"Kolejorz" przy pustych trybunach wygrywa z "Pasami"

Lech Poznań przy pustych trybunach odniósł drugie zwycięstwo w nowym sezonie piłkarskiej Ekstraklasy. "Kolejorz" pokonał Cracovię 2:0 (1:0) po bramkach Darko Jevticia i Chrisa Gytkjaera. Jeszcze w pierwszej połowie Michał Helik nie wykorzystał rzutu karnego dla drużyny "Pasów". To druga z rzędu w tym sezonie porażka podopiecznych Michała Probierza.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Ekstraklasa Lech Poznań Cracovia

Remis w Trójmieście. Gol Celebana na wagę punktu

W meczu otwierającym 2. kolejkę piłkarskiej Ekstraklasy Lechia Gdańsk zremisowała u siebie ze Śląskiem Wrocław 1:1 (1:0). Dla gospodarzy gola strzelił w 12. minucie z rzutu karnego Flavio Paixao. W końcówce spotkania do wyrównania doprowadził Piotr Celeban. Obie ekipy podzieliły się punktami po zwycięstwach w pierwszej kolejce nowego sezonu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Ekstraklasa Lechia Gdańsk śląsk wrocław Piłka nożna

Chora córka wymówką? Velez oszukał władze Wisły Kraków?

W ubiegłą środę hiszpański pomocnik Fran Velez rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z występującą w piłkarskiej Ekstraklasie Wisłą Kraków. Zawodnik motywował chęć odejścia ciężką chorobą córki i koniecznością powrotu do Hiszpanii. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby... tydzień później nie podpisał kontraktu z beniaminkiem ligi greckiej - Arisem Saloniki.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna SPORT Ekstraklasa wisła kraków

Covilo chce wymusić transfer? "Niesportowe zachowanie"

Inaugracyjna porażka w rozgrywkach piłkarskiej Ekstraklasy ze Śląskiem we Wrocławiu (1:3) wydaje się nie być jedynym problemem, z jakim na początku sezonu muszą zmierzyć się działacze Cracovii. Z kapitańskiej opaski zrezygnował Miroslav Covilo, a krakowski klub oskarżył Bośniaka o niesportowe zachowanie i chęć wymuszenia transferu do szwajcarskiego FC Lugano.
Zobacz więcej na temat:  Cracovia Ekstraklasa Piłka nożna SPORT