Polskie Radio
Section05
Adam Nawałka

KOMENTARZ Nawałka i Sa Pinto winnymi czy ofiarami właścicieli?

Niedziela i poniedziałek przyniosły prawdziwe trzęsienie ziemi w ekstraklasie. W ciągu nieco ponad doby kibice dowiedzieli się o zwolnieniu Adama Nawałki z Lecha Poznań oraz Ricardo Sa Pinto z Legii Warszawa. To kolejne w ostatnich kilku latach zmiany na ławkach trenerskich dwóch najbogatszych polskich klubów, co wskazuje, że problem leży w braku odpowiedniej wizji właścicieli, a nie w osobowości czy warsztacie trenerów. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Ekstraklasa Lech Poznań Legia Warszawa Adam Nawałka opinie

Złoty interes Lecha? Nawałka wizerunkowym sukcesem

Od 25 listopada były selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka pełni funkcję trenera Lecha Poznań. Zatrudnienie jednego z najbardziej pożądanych szkoleniowców na krajowym rynku okazało się dla "Kolejorza" wizerunkowym strzałem w dziesiątkę. Tłumy widzów na treningach, a ponadto duże zainteresowanie ze strony mediów - tak wygląda nowa rzeczywistość klubu z Wielkopolski. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Lech Poznań Adam Nawałka Ekstraklasa

Wehikuł czasu piłkarskiej reprezentacji. Dokąd zmierzamy?

Równo rok temu nasza piłkarska reprezentacja była na ustach wszystkich. W dobrym stylu awansowała do finałów MŚ i miała doskonały bilans bramkowy dzięki skuteczności Roberta Lewandowskiego. Wysokie miejsce w rankingu FIFA dopełniało obrazu drużyny, której występ na rosyjskim czempionacie był jednym z bardziej oczekiwanych wydarzeń 2018 roku. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Liga Narodów mistrzostwa świata Adam Nawałka Zbigniew Boniek opinie