Polskie Radio
Section05
sporty motorowe

NASZ WYWIAD Kajetanowicz: świat mocno się zmieni, trzeba się dostosować

- Świat na pewno mocno się zmieni, ale musimy sobie z tym radzić, skupić na tym, by dobrze wykonywać swoją pracę - mówi w rozmowie z PolskieRadio24.pl Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny rajdowy mistrz Europy. "Kajto" jak większość sportowców spędza czas na kwarantannie domowej. Powodem jest pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, która sparaliżowała zdecydowaną część imprez masowych, w tym cykl rajdowych mistrzostw świata (WRC).
Zobacz więcej na temat:  kajetan kajetanowicz Rajdy samochodowe Moto sport sporty motorowe koronawirus SPORT NASZ WYWIAD opinie

NASZ WYWIAD Z pustyni pod dach. Jakub Przygoński: trzeba sobie znaleźć jakieś zajęcie

- Do Dakaru jeszcze bardzo daleko. Ciężko jest nawet o tym myśleć, trzeba się skupić na tym co będzie za miesiąc, dwa. Jeżeli mielibyśmy założyć, że do stycznia będzie wstrzymany ruch ludzi, to raczej żadna gospodarka na świecie tego nie wytrzyma - mówi w rozmowie z PolskieRadio24.pl Jakub Przygoński, kierowca rajdowy z Orlen Team.
Zobacz więcej na temat:  jakub przygoński Rajdy samochodowe Moto sport SPORT sporty motorowe NASZ WYWIAD

Ruszyły zwolnienia mechaników. Otwarty list do środowiska żużlowego

Świat zmaga się z koronawirusem (SARS-CoV-2), a skutki kryzysu odczuwają również kluby, federacje, związki czy inni pracownicy związani ze środowiskiem sportowym. Nie inaczej jest w przypadku zespołów żużlowych i mechaników, którzy jako pierwsi odczuli skutki pandemii. Część z zawodników w powodu opóźnienia sezonu i wstrzymania wypłat musiała się rozstać ze swoimi mechanikami, gdyż w obecnej sytuacji nie była ich w stanie opłacać.
Zobacz więcej na temat:  żużel Moto sport sporty motorowe SPORT koronawirus

FORMUŁA 1 "Korona kamp" by się zarazić? Kontrowersyjny pomysł w F1

Na zaskakujący pomysł wpadł Helmut Marko, doradca Red Bulla do spraw motosportu. Austriak w rozmowie z telewizją ORF postulował zorganizowanie "korona kampu", na którym zebrać mieliby się wszyscy kierowcy startujący z logiem czerwonego byka. - To byłby idealny czas na infekcję - tłumaczył Marko, który chciałby, żeby zawodnicy celowo zarazili się koronawirusem, by nabyć naturalną odporność. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Formuła 1 Moto sport sporty motorowe koronawirus

SPEEDWAY GRAND PRIX Koronawirus przeszkadza żużlowcom. GP Polski przełożone

Ze względu na epidemię koronawirusa Polski Związek Motorowy w porozumieniu ze Światową Federacją Motocyklową (FIM) zdecydował o zmianie daty Grand Prix Polski na żużlu, które miało inaugurować sezon indywidualnych mistrzostw świata w jeździe na żużlu. Impreza, która miała odbyć się 16 maja na PGE Narodowym w Warszawie, została przełożona na 8 sierpnia. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT żużel sporty motorowe Moto sport Speedway grand prix koronawirus Koronawirus w Polsce Stadion Narodowy