Polskie Radio
Section05
Lasy Państwowe

Kapelan Lasów Państwowych pobity w Puszczy Białowieskiej

- W środę użyto siły wobec kapelana Lasów Państwowych Tomasza Duszkiewicza. Aktywiści blokowali wywóz drewna z Puszczy Białowieskiej, a ksiądz kapelan próbował filmować to zajście telefonem. Jedna z osób blokujących wywóz miała podejść do księdza. Nastąpiła ponoć niezbyt miła wymiana zdań i doszło do rękoczynów – powiedziała w Polskim Radiu 24 rzeczniczka Lasów Państwowych Anna Malinowska.
Zobacz więcej na temat:  Lasy Państwowe ekologia Puszcza Białowieska nawałnica klęska żywiołowa

Szef MSWiA: pomoc po nawałnicach od pierwszych chwil

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak odpiera ataki opozycji, która zarzuca rządzącym zbyt późną reakcję na tragiczne skutki nawałnic. Jak powiedział, goszcząc w radiowej Jedynce, decyzja o momencie rozpoczęcia i wyboru rodzaju pomocy leży przede wszystkim po stronie lokalnych sztabów, a ponadto od samego początku w akcję zaangażowana jest straż pożarna. 
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gociek POLSKA Mariusz Błaszczak burze nawałnica Lasy Państwowe las kataklizmy

"Nawałnica największą klęską w historii leśnictwa"

Według Lasów Państwowych, nawałnica, która przeszła przez Polskę w nocy z piątku na sobotę spowodowała największą klęskę w dziejach polskiego leśnictwa. Zniszczonych zostało 44 tysiące hektarów lasu, a łączna objętość powalonych drzew wynosi ponad 8 milionów metrów sześciennych - powiedział dyrektor generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Lasy Państwowe burze nawałnica