Polskie Radio
Section05
Marek Magierowski

"Będzie wzmocnieniem polskiej dyplomacji i MSZ"

Były rzecznik prezydenta Marek Magierowski został w środę powołany na stanowisko wiceministra spraw zagranicznych. Będzie odpowiadał za dyplomację ekonomiczną w relacjach z krajami Azji. Nominację, o której jako pierwszy poinformował portal wPolityce.pl., komentowali w Debacie Dnia Marcin Fijołek (W Sieci), Damian Cygan (Do Rzeczy) i Tomasz Walczak (Super Express). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marek Magierowski Antoni Macierewicz rząd Beaty Szydło MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski

Nowy rzecznik Andrzeja Dudy. "Nowe otwarcie dla prezydenta"

Dotychczasowy dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski odchodzi ze stanowiska. Rzecznikiem prezydenta Andrzeja Dudy zostanie poseł PiS Krzysztof Łapiński. O zmianie na tym stanowisku mówili w audycji Debata Dnia Adrian Stankowski („Gazeta Polska Codziennie”) i Janusz Schwertner (Onet.pl).
Zobacz więcej na temat:  kancelaria prezydenta Krzysztof Łapiński prezydent Andrzej Duda Adrian Stankowski Marek Magierowski PiS

Magierowski o wypowiedzi Mazurek: przekroczyła granice

Pani poseł Beata Mazurek w swojej wypowiedzi przekroczyła te granice, których nie powinno się przekraczać, gdy się komentuje działalność głowy państwa - powiedział w niedzielę szef prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski. Nikt żadnych granic nie przekroczył- ocenił z kolei wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA MON prezydent wojsko Marek Magierowski Beata Mazurek PiS Antoni Macierewicz

Prezydent nie wyklucza udziału w Zgromadzeniu Sędziów TK

Sędziowie krytykują m.in. pracę sędziego Mariusza Muszyńskiego i kształtowanie składów orzekających. - Zostały dwa listy wystosowane do pani prezes TK Julii Przyłębskiej, ze strony sędziów, którzy chcą, aby takie Zgromadzenie zostało zwołane, oraz część sędziów uważa, że nie ma takiej potrzeby - podkreślił dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny Marek Magierowski kancelaria prezydenta zgromadzenia POLSKA

"Wojna informacyjna Rosji to może być największe zagrożenie"

- Czy Zachód jest w stanie obronić się przed manipulacją, dezinformacją Rosji, wpływaniem na procesy demokratyczne? Kto wie, czy nie jest to największe zagrożenie, z którym musimy się zmierzyć - mówił w Jedynce rzecznik prezydenta Marek Magierowski. Dodał, że Moskwa testuje Zachód, jak zawsze po zmianie władzy w USA, tak jak za czasów ZSRR.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja Marek Magierowski USA Monachium Andrzej Duda Krzysztof Grzesiowski