Polskie Radio
Section05
Państwo Islamskie

"Zabicie lidera ułatwi zamknięcie operacji wojskowy"

Moskwa sprawdza doniesienia o śmierci przywódcy Państwa Islamskiego, Abu Bakr al-Baghdadiego. Rosyjskie służby specjalne twierdzą, że mogło do niej dojść 28 maja w trakcie nalotu, przeprowadzonego na południowe przedmieścia Rakki w Syrii. Sprawę komentował w audycji Świat w Południe prof. Daniel Boćkowski z Uniwersytetu w Białymstoku.
Zobacz więcej na temat:  Państwo Islamskie Rosja lotnictwo islam terroryzm zamachy w Europie

Indonezja i Filipiny na celowniku ISIS

Zwierzchnik armii indonezyjskiej poinformował, że kraj ten jest pokryty siatką ukrytych, uśpionych komórek fanatyków. Natomiast na południu Filipin armia toczy regularną wojnę z islamistami, którym udało się opanować część jednego z największych miast w tym regionie kraju. Do walki dołączyli także żołnierze USA. O sytuacji w tym regionie mówił w audycji Świat w Powiększeniu dr Michał Lubina z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu.
Zobacz więcej na temat:  Filipiny Indonezja Państwo Islamskie terroryzm

Witold Gadowski: ujawnię służbom swoje źródła informacji

– Polskie władze pospieszyły się po podaniu przeze mnie bardzo lakonicznych sugestii. Uruchomiła się cała kampania hejtu i odsądzania mnie od czci i wiary. Ja już takie kampanie przeżywałem inicjowane przez służby. Sądzę, że Agencja Wywiadu i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego pospieszyły się, bo przekażę im dane swojego informatora. Źródło się na to zgodziło – zapowiedział w Polskim Radiu 24 Witold Gadowski.
Zobacz więcej na temat:  terroryzm Państwo Islamskie Witold Gadowski POLSKA