Polskie Radio
Section05
Syria

Proboszcz z Aleppo o pomocy dla Syrii

- Trudno opisać życie w Aleppo. To życie bez wody w kranach, to matki, które piorą pieluszki ręcznie, dzieci, które uczą się do egzaminów nie mając światła, mężczyźni, którzy codziennie spędzają 4, czasem 5 godzin na to, by zaczerpnąć wody u studni – powiedział ojciec Ibrahim Alsabagh, franciszkanin, proboszcz z Aleppo. Mówił także o tym, jak można pomóc Syryjczykom w ich trudnej sytuacji.
Zobacz więcej na temat:  Syria Aleppo Wojna w Syrii

Kreml: Rosja odpowie na amerykańskie sankcje

Rosja odpowie na amerykańskie sankcje – zapowiedział kremlowski doradca Jurij Uszakow. Najbliższy współpracownik prezydenta Władimira Putina oświadczył, że Moskwa pracuje nad wariantami sankcji odwetowych. We wtorek amerykańska administracja objęła sankcjami Rosjan i rosyjskie organizacje związane z anektowanym Krymem i pogrążonym w wojnie Donbasem. O sytuacji na linii Rosja-USA mówił w audycji Światowa Szachownica prof. Zbigniew Lewicki z Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Syria Kurdowie Rosja USA sankcje Władimir Putin

Niemcy: jest wyrok ws. podpalenia bezdomnego Polaka

Sąd w Berlinie skazał we wtorek na 2 lata i 9 miesięcy więzienia migranta z Syrii, który w grudniu zeszłego roku usiłował podpalić bezdomnego Polaka śpiącego na ławce na stacji metra. Sędziowie uznali czyn 21-latka za próbę niebezpiecznego uszkodzenia ciała. Prokuratura domagała się dla oskarżonego, któremu zarzucała usiłowanie popełnienia morderstwa, czterech lat pozbawienia wolności.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Berlin Niemcy bezdomność Syria

"Rosjanie najchętniej wrzuciliby wszystkich do jednego dołu"

– Mamy do czynienia z dziczą, dla której pohańbienie przeciwnika jest rzeczą absolutnie normalną – mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski. W poniedziałek Tygodnik "wSieci" ujawnił relacje bezpośrednich świadków i zdjęcia z sekcji zwłok po katastrofie smoleńskiej. Według nich Rosjanie traktowali ciała ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. bez należytego szacunku.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku Rosja Jerzy Targalski Ewa Kopacz Donald Tusk Unia Europejska terroryzm Syria