Polskie Radio
Section05
Syria

Najwięksi zbrodniarze, czyli ateiści, nienawidzili Kościoła

– Potworne systemy, jak nazizm i komunizm, zgadzały się w nienawiści do chrześcijan, a w szczególności do księży – powiedział w Polskim Radiu 24 ks. dr hab. Dariusz Oko, teolog i filozof z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Rozmówca Adriana Klarenbacha odniósł się również do istoty zmartwychwstania Chrystusa oraz pomocy, której należy udzielać uchodźcom.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Kościół katolicki katolicyzm chrześcijaństwo filozofia uchodźcy Syria Irak

Stany Zjednoczone w roli światowego szeryfa?

Samoloty USA zbombardowały wojskowe cele w Syrii w odwecie za atak chemiczny wojsk Assada. Kilka dni później, "podczas walk z oddziałami Państwa Islamskiego" USA zrzuciły w Afganistanie największą w historii bombę konwencjonalną określaną mianem "matki wszystkich bomb". Politycy goszczący w "Śniadaniu w Trójce" ocenili rozkazy Donalda Trumpa.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Beata Michniewicz USA Syria Afganistan Donald Trump Wojna w Syrii Katarzyna Lubnauer Grzegorz Długi Marcin Kierwiński Jarosław Kalinowski Ryszard Czarnecki ŚWIAT

USA zrzuciły "matkę wszystkich bomb". Komentarze

Stany Zjednoczone zrzuciły we wschodnim Afganistanie bombę GBU-43, zwaną "matką wszystkich bomb". Celem były jaskinie wykorzystywane przez bojowników tak zwanego Państwa Islamskiego. W ataku miało zginąć co najmniej 36 domniemanych islamistów. O amerykańskim ataku mówili w audycji Debata Dnia Łukasz Lipiński (Polityka Insight) i Dominik Zdort (redaktor naczelny portalu tvp.info).
Zobacz więcej na temat:  USA Afganistan Pakistan Syria Korea Północna