Polskie Radio
Section05
Donald Trump

"Stanowisko prezydenta USA może doprowadzić do wojny"

Prezydent USA Donald Trump, który przedstawił nową strategię wobec Iranu, powiedział, że jest gotów zerwać porozumienie nuklearne z Teheranem. Podkreślił, że Iran nie respektuje „ducha” tego układu. Na temat zapowiedzi amerykańskiego przywódcy w magazynie „Świat w Powiększeniu” mówili dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz amerykanista Artur Wróblewski.
Zobacz więcej na temat:  USA Donald Trump Iran Izrael Agnieszka Bryc

Senegal – kraj, który potrzebuje pomocy

Senegal to kraj, który może cieszyć się nie tylko piękną muzyką, ale też stabilną sceną polityczną, brakiem wojen czy głodu, a mimo to stale potrzebuje pomocy rozwojowej. Dlaczego tak się dzieje? Sprawdzał to Dariusz Rosiak, który odwiedził wioskę 150 km od Dakaru, gdzie na środku sawanny polskie stowarzyszenie Navegadores buduje toalety.
Zobacz więcej na temat:  Dariusz Rosiak Senegal pomoc Afryka Trójka Austria katalonia Iran Donald Trump Adrian Bąk Agata Kasprolewicz

Dwa amerykańskie bombowce przeleciały nad Półwyspem Koreańskim

Dwa amerykańskie ponaddźwiękowe bombowce B-1B przeleciały nad Półwyspem Koreańskim - poinformowała południowokoreańska agencja Yonhap. Nie ma razie potwierdzenia ze strony Amerykanów. Do przelotu doszło niedługo po tym, jak prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump spotkał się z dowództwem armii, aby przedyskutować sposoby reakcji na agresywne działania Korei Północnej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Północna Stany Zjednoczone Korea Północna Donald Trump