Polskie Radio
Section05
Donald Trump

Ekspert o relacjach Polska-USA. "Zawsze były dobre"

Wizyta delegacji amerykańskiego Kongresu w Warszawie, obecność Witolda Waszczykowskiego w Waszyngtonie, a także plany podróży prezydenta Andrzeja Dudy do Stanów Zjednoczonych. W ostatnim czasie można zaobserwować swego rodzaju wzmożenie w relacjach między Polską a USA. Jak jednak oceniał w Polskim Radiu 24 amerykanista Tomasz Smura, kolejne spotkania bilateralne to "element normalnych relacji międzypaństwowych".
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone Ministerstwo Spraw Zagranicznych USA Donald Trump Witold Waszczykowski

Szef MSZ z wizytą w Stanach Zjednoczonych

Wizytę w Stanach Zjednoczonych składa minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, który z nową amerykańską administracją rozmawia m.in. o współpracy wojskowej. W przyszłym tygodniu do Stanów leci także Krzysztof Szczerski, by promować ideę niestałego członkostwa Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. O relacjach naszego kraju z USA mówił w Polskim Radiu 24 Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone Rada Bezpieczeństwa ONZ USA Donald Trump Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Wojna światowa nikomu nie jest na rękę

Korea Północna grozi kolejnymi próbami rakietowymi. Zastępca szefa MSZ tego kraju, Han Song-Ryol powiedział BBC, że mimo krytyki ze strony społeczności międzynarodowej reżim w Pjongjangu będzie regularnie przeprowadzał takie testy. O sytuacji na Półwyspie Koreańskim mówił w audycji Świat w Powiększeniu Rafał Tomański z Polskiej Agencji Prasowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Korea Północna USA bomba atomowa Donald Trump