Polskie Radio
Section05
konkurs

Studencki Nobel - co zrobić, żeby otrzymać to wyróżnienie?

Studencki Nobel otwiera drzwi do kariery - przekonują ci, którzy już otrzymali to wyróżnienie. Trwa nabór do tegorocznej edycji konkursu, który odbywa się pod patronatem Czwórki. - To jest nagroda od studentów dla studentów - mówi Martyna Zdanuczyk z Niezależnego Zrzeszenia Studentów. - Przede wszystkim ma ona na celu docenić osoby, które udzielają się w różnych obszarach, a także wspomóc je finansowo.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka edukacja studenci konkurs studia Marta Hoppe Studenckie Noble

Eurowizja 2024. Steczkowska, Górniak, Urbańska, Maciejczak. Kto z Polski na Eurowizję? [WIDEO]

Kilkudziesięciu wykonawców walczy o reprezentowanie Polski w 68. Konkursie Piosenki Eurowizji. Wśród zgłoszeń są znane - również z eurowizyjnej rywalizacji - Edyta Górniak i Justyna Steczkowska czy z preselekcji - Natasza Urbańska. Nie brakuje także zgłoszeń młodych wokalistów, jak choćby Marcina Maciejczaka, zwycięzcy jednej z edycji programu TVP "The Voice Kids". Na liście znaleźliśmy również nazwisko Anny Jurksztowicz czy Pana Savyana, znanego z muzycznego wiralu "W kolorku amaretto". 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Eurowizja konkurs Natasza Urbańska Edyta Górniak Anna Jurksztowicz Jacek Cygan Marcin Nierubiec Dominik Dudek Justyna Steczkowska Pan Savyan Marcin Maciejczak Izabela Zabielska Michał Gabor MUZYKA TYLKO U NAS

Ferie zimowe z Polskim Radiem

Polskie Radio podczas ferii zimowych zaprasza na audycje specjalne, spotkania, konkursy z nagrodami i dużo dobrej muzyki. To już ostatni tydzień zimowego wypoczynku uczniów. Do tej pory odwiedziliśmy siedem miejscowości górskich, skąd nadawaliśmy audycje ze stoków narciarskich w ramach akcji "Z głową w górach". Przed nami finał akcji w Krynicy-Zdroju w dniach 23-24 lutego.
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe Z głową w górach Wisła dzieci konkurs podróże narty śnieg W POLSKIM RADIU

NCBR startuje z konkursami w ramach KPO. Na pierwszy ogień infrastruktura i cyberbezpieczeństwo

Wzrost bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, zabezpieczenie infrastruktury przetwarzania danych oraz cyfryzacja infrastruktury służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo - projekty w takich obszarach można zgłaszać do konkursu ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach KPO. Na ich realizację przeznaczono 445 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Krajowy Plan Odbudowy NCBR innowacje cyberbezpieczeństwo konkurs dotacje unijne

"Drama Club" - spektakl dyplomowy na Ogólnopolskim Konkursie Teatralnym

Spektakl dyplomowy "Drama Club", studentów białostockiej filii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie - zakwalifikował się do udziału w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. - To dla nas duże wyróżnienie, dzięki temu spektakl będzie bardziej widzialny - mówi Katarzyna Minkowska reżyserka przedstawienia.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka TEATR Damian Sikorski spektakl konkurs

Sztuczna inteligencja Słowem Roku 2023. Sprawdź pozostałe wyróżnione słowa

Najważniejszymi słowami roku 2023 okazały się "sztuczna inteligencja", "wybory" oraz "inflacja". Decyzję podejmowała ogólnopolska kapituła językoznawców pod patronatem Rady Języka Polskiego oraz internauci w plebiscycie organizowanym przez Uniwersytet Warszawski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 słowotwórstwo język polski język ojczysty poprawna polszczyzna plebiscyt konkurs Uniwersytet Warszawski NAUKA

Reżyserka filmu "Maestra": większość z nas nie ma pojęcia, czym jest dyrygowanie

- Wszelkie konkursy są bardzo filmowe, a to oznacza, że tak samo jest w przypadku konkursu dla dyrygentek. Jedną z cech dobrego dokumentu jest też fakt, że umożliwia on odbiorcy przyjrzenie się z bliska światu, który na co dzień jest dla niego zupełnie niedostępny - mówiła w Dwójce Maggie Contreras, reżyserka filmu dokumentalnego "Maestra".
Zobacz więcej na temat:  dyrygent kobieta Marin Alsop Monika Zając Anna Sułkowska-Migoń Dwójka konkurs Paryż KULTURA Maggie Contreras FILM kino

Prawie 230 szopek krakowskich na wystawie w Pałacu Krzysztofory

- Rozwijająca się w Krakowie szopka pozyskała przez wieki elementy, których nie ma nigdzie indziej. Są to elementy architektury Krakowa wokół sceny Bożego Narodzenia. Po wpisie szopkarstwa krakowskiego na Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO definicja ta została jeszcze bardziej doprecyzowana - mówiła w Dwójce Małgorzata Niechaj, kierowniczka Działu Szopek Krakowskich w Muzeum Krakowa.
Zobacz więcej na temat:  szopki krakowskie Kraków wystawa Jakub Jamrozek Dwójka KULTURA Muzeum Krakowa konkurs

"Poziom Konkursu Wiolonczelowego im. K. Pendereckiego był niebotycznie wysoki"

- Poziom, według oceny nie tylko mojej, ale również jurorów, był niebotycznie wysoki. Absolutnie porównywalny z najważniejszymi, najtrudniejszymi konkursami wiolonczelowymi w Europie - mówił w Dwójce prof. Zdzisław Łapiński, przewodniczący jury Konkursu Wiolonczelowego im. Krzysztofa Pendereckiego, który zakończył się w Krakowie.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Paweł Siwek wiolonczela konkurs Krzysztof Penderecki Kraków

IX Konkurs Fotografii Teatralnej - prawie 130 zgłoszeń i troje zwycięzców

Konkurs Fotografii Teatralnej to prestiżowe wydarzenie organizowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Spośród niemal 1500 nadesłanych w tym roku fotografii jury wybrało finałowe zdjęcia w trzech kategoriach, których zwycięzcami zostali: Dawid Stube, Karolina Jóźwiak i Anna Niemiec.
Zobacz więcej na temat:  Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego Instytut Teatralny im. Raszewskiego konkurs fotografia Paweł Siwek Konkurs Fotografii Teatralnej Dwójka KULTURA Dawid Stube