X
Aby nas słuchać lub oglądać potrzebujesz najnowszego Adobe Flash Player | Pobierz Flash
POLSKIE RADIO - HISTORIE DOBRZE OPOWIADANE OD 90 LAT
Polskie Radio
Section05
wybory parlamentarne

Birma w napięciu czeka na wynik wyborów

To może być punkt zwrotny w historii Birmy. Choć w niedzielnych wyborach parlamentarnych 25 procent miejsc zagwarantowanych jest dla wojskowych, jednak po raz pierwszy od lat dopuszczono do kandydowania partie opozycyjne. Laureatka Pokojowej Nagrody Nobla Aung San Suu Kyi przewodzi jednej z nich. Nie wiadomo jednak, jak po wyborach zachowają się władze - możliwa jest również destabilizacja kraju.
Zobacz więcej na temat:  Aung San Suu Kyi Birma wybory parlamentarne

Beata Szydło: skład rządu w najbliższych dniach

- W najbliższych dniach przedstawię skład rządu - zapowiedziała Beata Szydło wchodząc do siedziby PiS w Warszawie, gdzie prowadzone były rozmowy na temat składu nowej Rady Ministrów. Na razie jednak, jak informuje rzeczniczka PiS Elżbieta Witek, konsultacje w sprawie formowania gabinetu przerwano między innymi ze względu na spotkanie kandydatki na szefową rządu z ukraińskim ministrem spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Rząd RP wybory parlamentarne

Władysław Kosiniak-Kamysz: PSL będzie bronić samorządów

- To, co jest najlepsze w polskiej polityce, czyli samorząd, który jest najbliżej ludzi i rozwiązuje najbardziej palące problemy, nie może zostać wciągnięte w grę prowadzącą do kolejnego konfliktowania osób - mówi w "Sygnałach dnia" minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Stronnictwo Ludowe samorząd Sygnały Dnia Władysław Kosiniak-Kamysz wybory parlamentarne wybory parlamentarne 2015 Zuzanna Dąbrowska