Afrodyzjaki - przez żołądek do serca. Co przyrządzić na Walentynki?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2024 11:00
Przed nami jedno z najmilszych świąt w roku - Walentynki, czyli święto zakochanych. W audycji więc podpowiemy jak uwieść kogoś za pomocą wyśmienitych dań i co przygotować na romantyczną kolację. Pomogą nam w tym afrodyzjaki.    
W audycji  m.in. porozmawiamy o afrodyzjakach,.
W audycji m.in. porozmawiamy o afrodyzjakach,.Foto: shutterstock/SimonVera

Afrodyzjaki od wieków znane są i stosowane w różnych kuchniach świata. Ich nazwa nie bez powodu pochodzi od imienia greckiej bogini miłości i piękna - Afrodyty, to dodatki i przyprawy wzmacniające smak potraw, nastrój oraz… podnoszące libido. Oprócz popularnych truskawek, czekolady czy banana możemy do nich zaliczyć różnego rodzaju owoce morza, papryczkę chili oraz surową rybę. To produkty często wykorzystywane w kuchni azjatyckiej. 

A, że wielkimi krokami zbliża się święto zakochanych, czyli Walentynki, nieco miejsca w audycji "Kto pytał" poświęcimy miłosnej kuchni. W sobotę, w samo południe studio Czwórki odwiedzi szef kuchni Bartek Leszczyński, który w rozmowie z Weroniką Puszkar podpowie co przyrządzić w walentynkowy wieczór. 

W drugiej części programu, po godzinie 13.00, w Czwórce pojawi się temat związany z sektą gwiazd, jak mówią o Scjentologach. Jej kierownictwo działa w bezwzględny i precyzyjnie zaplanowany sposób. Jeden z ich byłych liderów, Mike Rinder, przez lata piął się po szczeblach skomplikowanej hierarchii tej organizacji. Gdy był niemal na szczycie - postanowił odejść.

Po latach nadużyć, niewolniczej pracy i ciągłej kontroli znalazł w sobie odwagę, by uciec. Wciąż próbuje namówić do tego samego swoje dzieci. Jego książka "Spowiedź Scjentologa" to wstrząsające wyznania i rozpaczliwa próba odzyskania rodziny, którą - jak niemal wszystko - odebrała mu sekta.

 

***

Na audycję z cyklu "Kto pytał?" w sobotę (10.02) o 12.00 zaprasza Weronika Puszkar.

aw/mo


Czytaj także

Muzyka do literatury young adult. O współpracy Dominiki Płonki z Aleksandrą Negrońską

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2024 09:10
Po wydaniu debiutanckiej EP-ki "DD EP" Dominika Płonka nawiązała współpracę z Aleksandrą Negrońską - koleżanką z liceum i bestsellerową pisarką.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przebiśniegi: lubimy wracać do źródeł, które nas budują

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2024 09:40
To może wydać się mało prawdopodobne, ale pierwsze piosenki zaczęli tworzyć w dniu, w którym się poznali. Zadebiutowali singlem "Ostatni dom", teraz zespół Przebiśniegi wydał nowy utwór. "Kierunek" to kontynuacja drogi do debiutanckiej płyty.
rozwiń zwiń