Polskie Radio
Section05
young adult

"Książki są symulacją życia". Co czytać dzieciom, jakie książki dla młodzieży?

- Mądry rodzić powinien zachęcać dzieci do czytania nie tylko po to, żeby miały one wysokie kompetencje językowe. Literatura daje nam emocje, ukojenie i rozrywkę, ale przede wszystkim uczy empatii. Książki są symulacją życia - mówi Joanna Olech, graficzka i autorka książek dla dzieci i młodzieży.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka KULTURA książki dla dzieci KSIĄŻKA literatura Kasia Dydo Prawie lato POP-UP Czwórki

"Łączy nas czytanie". Debata o literaturze young adult w Czwórce

"Young adult - literackie disco polo czy klucz do czytelniczych serc?" - to hasło pierwszej debaty, która odbyła się w Czwórce. Uczestniczące w niej autorki i autor opowiadali o swoich powieściowych debiutach, a ekspertki i publiczność zastanawiali się, jaki wpływ na życie nastoletnich czytelniczek(-ków) ma literatura młodzieżowa.  
Zobacz więcej na temat:  Czwórka literatura KSIĄŻKA powieść nastolatki młodzież Justyna Dżbik-Kluge Jakub Jamrozek Zofia Zasacka Kamila Drężęk Magdalena Pioruńska Dominika Gołowin Katarzyna Barlińska Marta Łabęcka Angelika Łabuda Monika Marszałek FortunateEM Weronika Marczak Monika Rutka Natalia Fromuth Łukasz Damaziak psychologia

Debaty znów w Czwórce. Pierwsza poświęcona literaturze young adult

- Literatura young adult to lustro, w którym odbija się to, czym żyją dziś nastolatki. To ważne zjawisko, któremu przyjrzymy się uważniej - mówi dyrektorka-redaktorka naczelna Czwórki Justyna Dżbik-Kluge, która razem z dziennikarzem Jakubem Jamrozkiem poprowadzi debatę "Young adult - literackie disco polo czy klucz do czytelniczych serc?".
Zobacz więcej na temat:  Czwórka debata literatura KSIĄŻKA Justyna Dżbik-Kluge Jakub Jamrozek Kamil Jasieński