Czwórka w Cudzie nad Wisłą. Spędź z nami niedzielę! [SŁUCHAJ OD GODZ. 15.00]

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2023 09:20
W każdą sierpniową niedzielę zapraszamy na plenerowe audycje z Cudu nad Wisłą w Warszawie. Tym razem odwiedzą nas Nathalie Sonnenschine i Adam Fietkiewicz.
Czwórka w Cudzie nad Wisłą w Warszawie. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 15.00.
Czwórka w Cudzie nad Wisłą w Warszawie. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 15.00.Foto: Mateusz Kulik/Czwórka

W pierwszej odsłonie plenerowej "Czwórki do kwadratu" zajrzeliśmy m.in. do Klubu "Towarzystwo Wisła dla Wioślarzy" i sprawdziliśmy, jak wygląda miasto z perspektywy rzeki. W najbliższą niedzielę zajmiemy się baletem, który po raz pierwszy zagości w Cudzie nad Wisłą. Na jednej scenie zobaczymy taniec klasyczny, współczesny, jazzowy, a nawet burleskę i taniec historyczny. O widowisku opowie nam pomysłodawczyni Nathalie Sonnenschine.

Zdjęcia nocnej Warszawy w klimacie cyberpunka to projekt Adama Fietkiewicza. Podczas spacerów w różnych warunkach pogodowych szuka odpowiednich miejsc i sytuacji, które pozwolą mu uchwycić ten klimat. Często dobre zdjęcie jest efektem przypadku. O swoim zajęciu, szukaniu tematów zdjęć, odpowiednich lokalizacji i o tym, co zmieniło się w jego pracy w ostatnich czasie, artysta porozmawia z Kamilem Jasieńskim.

W sierpniu Czwórka zaprasza na audycje na żywo z Cudu nad Wisłą - w każdą niedzielę o godz. 15.00.

SŁUCHAJ RADIOWEJ CZWÓRKI: 

player-box_4-ka_01a.png 

Cud nad Wisłą - jedno z pierwszych i najgorętszych letnich miejsc w stolicy - po czterech latach przerwy powrócił na bulwary wiślane. - Mamy trzynaście wydarzeń tygodniowo: koncerty, imprezy, kino, stand-up oraz zajęcia sportowe - opowiadał w Czwórce Igor Knapczyk z agencji Fource, organizującej imprezy w Cudzie nad Wisłą. - Wstęp jest bezpłatny i zapewniam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. 

Największym zainteresowaniem cieszą się sobotnie imprezy "do tańca", koncertowe czwartki i niedzielny cykl "Odpływy" poświęcony muzyce eksperymentalnej oraz awangardowej. Na scenie Cudu nad Wisłą w sierpniu zagrają m.in. Franek Warzywa & Młody B i Faustyna Maciejczuk - artyści doskonale znani z naszej anteny. 


Marta Hoppe i Igor Knapczyk z agencji Fource, organizującej imprezy w Cudzie nad Wisłą. Marta Hoppe i Igor Knapczyk z agencji Fource, organizującej imprezy w Cudzie nad Wisłą.

***

Na audycję "Czwórka do kwadratu" z plenerowego studia w Cudzie nad Wisłą zapraszamy w niedzielę (12.08) o godz. 15.00. Program poprowadzi Kamil Jasieński.

kul


Zobacz więcej na temat: Czwórka wakacje hobby
Czytaj także

Nocne sierpniowe niebo - kiedy obserwować perseidy?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 12:29
W połowie sierpnia w tym roku przypada największa aktywność perseidów. W okresie maksimum można dostrzec nawet ponad 100 "spadających gwiazd" na godzinę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakacje w zgodzie z naturą. Jak to zaplanować?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 13:54
Podpowiemy, dokąd wybrać się na wakacje, by było ekologicznie, a jednocześnie fajnie i bezpiecznie. Sprawdzimy też, czy serwisy społecznościowe to rzetelne źródło informacji. 
rozwiń zwiń