Gry planszowe. Dla ciała i umysłu

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2023 08:00
Podobno gry planszowe pomagają rozwijać się fizycznie, usprawniają motorykę, jak i umysł. Kształcą zdolność mowy, czytania ze zrozumieniem oraz udoskonalają kompetencje matematyczne. Sprawdzimy to!
Gra planszowa to również droga do integracji
Gra planszowa to również droga do integracjiFoto: Shutterstock/Standret

"Wieczór z Czwórką" rozpoczniemy od serwisu pozytywnych informacji, które przedstawi Marta Hoppe. Chwilę później wskoczymy w świat gier planszowych, bo oprócz tego, że to świetna rozrywka, to są także doskonałym treningiem przydatnych w życiu kompetencji. Naszym gościem będzie dr Michał Mijal z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. 

Ulubione gry graczy stymulują ich rozwój w zakresie takich umiejętności jak: analiza i synteza, przedsiębiorczość, asertywność, negocjacje, liczenie, logiczne myślenie, czytanie ze zrozumieniem. Gołym okiem widać, że te kompetencje z pewnością przydają się w zarządzaniu. O tym opowie nasz gość. Zapaleni gracze jednak podkreślają, że w planszówkach najważniejsza jest zabawa i miłe, bezstresowe spędzanie czasu. Każda gra potrafi też wyzwolić w nas kreatywność. Gracze sami chętnie modyfikują rozgrywki i dodają zmiany w mechanice gry. 

Potencjał gier planszowych został dostrzeżony i coraz częściej elementy gier wykorzystywane są w procesie edukacyjnym. Jakub Jamrozek zapyta Czwórkowego gościa, czy gry działają podobnie na ludzi w każdym wieku, jakie jeszcze kompetencje rozwijają oraz jak wybierać gry, by mieć świetną zabawę, a przy okazji rozwijać umysł. 

Czytaj także:

O 21.45 zapraszamy również na reportaż w Czwórce. 

***

Na audycję z cyklu "Wieczór z Czwórką" we wtorek (26.09) o 20.00 zaprasza  Jakub Jamrozek

Czytaj także

Science Game Jam. "Masz 10 godzin, żeby zrobić grę o nauce"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2023 18:00
Science Game Jam to powstała w 2018 roku inicjatywa, która łączy warsztaty projektowania gier planszowych z akcją promowania nowoczesnych metod popularyzowania nauki. Tegoroczna odsłona odbędzie się w Warszawie, Gdyni, we Wrocławiu i w Krakowie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Festiwal Pixel Heaven 2023 - dla wielbicieli gier i komiksów

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2023 15:30
Już niedługo w Warszawie odbędzie się największy w Europie festiwal gier wideo, planszówek i komiksów Pixel Heaven.
rozwiń zwiń