Chór Otwarty. "Rozwiązujemy ludziom głosy"

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2024 12:00
Paulina Kowalska śpiewa, uczy śpiewania i rehabilituje głosy. - Uważam, że każdy powinien śpiewać, choć nie każdy musi tego śpiewu słuchać. Śpiewając, przepuszczamy przez siebie wibracje, oddechem masujemy się od środka - mówi założyciela Chóru Otwartego. 
Paulina Kowalska i Jakub Jamrozek w Czwórce.
Paulina Kowalska i Jakub Jamrozek w Czwórce.Foto: Mateusz Kulik/Czwórka
  • Chór Otwarty to inicjatywa Pauliny Kowalskiej - wokalistki i nauczycielki emisji głosu. 
  • Chór jest dostępny dla wszystkich, bez przesłuchań. 
  • - Spotykamy się co miesiąc i odblokowujemy swoje emocje. Śpiew jest jedną z najlepszych metod terapii - mówi Paulina Kowalska. 

Kim jest Paulina Kowalska?

Przygodę z muzyką rozpoczęła od gospel. Tworzy swoją muzykę i jest członkinią The Fentress Experience Singers. Od 15 lat prowadzi też zespoły wokalne i jak podkreśla - uwielbia pracować z ludźmi, rozwiązywać im głosy i pomagać się rozwijać

- Uważam, że każdy może i każdy powinien śpiewać, choć nie każdy musi tego śpiewu słuchać. Nie wolno też mówić, że ktoś się do tego nie nadaje, bo taka uwaga może "zamknąć" człowieka na wiele długich lat - podkreśla rozmówczyni Jakuba Jamrozka. - Z takimi ludźmi spotykam się w Chórze Otwartym.  

Chór Otwarty - nauka śpiewu połączona z terapią

Paulina Kowalska założyła Chór Otwarty w 2017 roku, aby przekazywać swoją wokalną wiedzę, a przede wszystkim szerzyć wolność w wyrażaniu siebie poprzez śpiewanie. - Chór, jak sama nazwa wskazuje, jest otwarty dla wszystkich i wszyscy mogą się do niego zapisać. Śpiewając, przepuszczamy przez siebie oddech. Masujemy się od środka - wyjaśnia wokalistka i trenerka. - Spotykamy się co miesiąc i odblokowujemy swoje emocje.  

Kto może zapisać się do chóru?

W zajęciach uczestniczą osoby w różnym wieku i z różnymi doświadczeniami. Najmłodsza chórzystka miała 12 lat, najwięcej jest osób, które przekroczyły dwudziestkę.

Posłuchaj
41:23 CZWÓRKA Wieczór z Czwórka 10.04.2024.mp3 Jaką rolę pełni muzyka w życiu człowieka? Rozmowa z Pauliną Kowalską (Wieczór z Czwórką) 

- Są ci, którzy traktują zajęcia jak terapię, są tacy, którzy po prostu lubią śpiewać. Emocje balansują się, tworzy się wspólna energia - opowiada gościni Czwórki. - Śpiewamy na głosy, rozwijamy się muzycznie. I co najważniejsze, to jest chór, do którego nie ma przesłuchań.

"Śpiewamy dla siebie, zachęcamy do tego innych"

- Śpiewamy dla siebie, ale występujemy też w ciekawych miejscach, na przykład na festiwalu Strefa Ciszy. Zapraszamy do śpiewania naszą publiczność i liczymy na to, że uda nam się gromadzić coraz więcej osób wokół naszego zespołu - dodaje Paulina Kowalska. 

Zobacz także:

***

Tytuł audycji: Wieczór z Czwórką

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Paulina Kowalska (wokalistka, nauczycielka emisji głosu, założycielka Chóru Otwartego)

Data emisji: 10.04.2024

Godzina emisji: 20.30

kul/wmkor

Czytaj także

"Dmucha w żagle ludzi, z którymi pracuje". Jak zostać dobrym liderem?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2024 10:40
- Dziś lider musi być wizjonerem, otwartym na innowacje i gotowym do ciągłego uczenia się - mówi Aga Szóstek ekspertka z obszaru projektowania doświadczeń, autorka książki "Zostań liderem, jakim chcesz". - Musi dmuchać w żagle ludzi, z którymi pracuje. Musi wspierać swój zespół. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak osiągnąć szczęście? Anna Wendzikowska o drodze do spełnienia

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2024 12:10
- Większość z nas szczęśliwymi bywa, bo szuka wyrzutów dopaminowych na zewnątrz. Tymczasem, żeby być szczęśliwym, trzeba odnaleźć spokój w sobie. Dzięki temu osiągniemy stan, który nie będzie zależał od tego, co dzieje się poza nami - opowiada Anna Wendzikowska, dziennikarka i autorka książki "Ku szczęściu. Moja droga do spełnienia i wewnętrznego spokoju".
rozwiń zwiń