Polski tort najpiękniejszy na świecie!

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2023 09:49
W październiku odbyły się w Mediolanie Mistrzostwa Świata FIPGC w dekorowaniu tortów. Pierwsze miejsce wywalczyły Polki - Angelika Chwyć i Renata Martyna.
Polki stanęły na podium konkursu na najpiękniej udekorowany tort.
Polki stanęły na podium konkursu na najpiękniej udekorowany tort.Foto: shutterstock/Yourcontentstock

Praca cukiernika z pewnością jest słodka, ale wcale nie należy do najłatwiejszych. Ciastka, bułeczki, drożdżówki, cista kruche, drożdżowe, francuskie potrafią być niemałym wyzwaniem. Nie inaczej jest z tortami. Tu zwykle zaczyna się od sposobu na miękki, aromatyczny biszkopt, ale też kremy i dekoracje się tu liczą. 

W październiku odbyły się w Mediolanie Mistrzostwa Świata FIPGC w dekorowaniu tortów. Pierwsze miejsce wywalczyły Polki - Angelika Chwyć i Renata Martyna. Polski tort okazał się najpiękniejszym na świecie.  Tematem tegorocznych zmagań cukierników była "muzyka narodu". Jacy artyści pojawili się na zwycięskim torcie Polek - o tym opowiedzą same zwyciężczynie konkursu, cukierniczki-dekoratorki. W "Czwórce do piątej" sprawdzimy też, gdzie warto teraz polecieć na kilka wolnych dni. W Polsce już na dobre zagościła listopadowa aura, która nie wpływa najlepiej na nasze samopoczucie. Często jesteśmy senni i brak nam chęci do działania. Żeby nabrać trochę energii warto rozważyć podróż do miejsc, gdzie można złapać trochę ciepła, więc sprawdzimy same ciepłe kierunki. Dokąd polecieć w Europie? A gdzie najbardziej opłaca się all inclusive? Sprawdzimy również ciepłe kierunki dla zmotoryzowanych i tych, którzy wolą komunikację publiczną.

W audycji zapraszamy również na naukowy ekspres i naukową ciekawostkę.  

***

Na audycję "Czwórka do piątej" zapraszamy w środę (22.11) po godz. 14.00. Program poprowadzi Marta Hoppe

pj/kk

Czytaj także

Tortologia - współczesna nauka o artefaktach, jakimi są torty

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 18:35
Istnieje dziedzina nauki, w której badaniu poddawana jest rytualna sekwencja powtarzających się gestów gospodarza, hipnotyzujących uwagę biesiadników zapatrzonych w wędrujące kawałki ciasta-skarbu. Mowa o tortologii stworzonej przez artystkę Karolinę Konopkę.
rozwiń zwiń