Studenci wspierają WOŚP. Co będzie działo się na Politechnice Warszawskiej?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2024 21:10
28 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 32. W akcję włączają się studenci Politechniki Warszawskiej i organizują uczelniany finał WOŚP. 
Hasło tegorocznej zbiórki to Płuca po pandemii. Celem jest zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych
Hasło tegorocznej zbiórki to "Płuca po pandemii". Celem jest zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłychFoto: Shutterstock/Grand Warszawski

W programie imprezy znajdą koncerty, licytacje na żywo, zabawy i warsztaty dla dzieci i całych rodzin oraz spotkania ze światem nauki i techniki. Wstęp jest wolny. O inicjatywie i przygotowaniach do wydarzenia oraz o studenckiej pomocy opowiedzą reprezentanci uczelni, którzy w naszym studiu pojawią się o godz. 14.00. 

Hasło tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to "Płuca po pandemii". Taką decyzję podjęła Fundacja WOŚP po konsultacji z Polskim Towarzystwem Pneumonologii Dziecięcej, które zwróciło uwagę na bardzo poważne konsekwencje COVID-19 - zarówno u najmłodszych, jak i dorosłych.

Po godz. 15.00 nasze studio odwiedzi Julia Dębicka i opowie, jak spontanicznie zdecydowała się płynąć przez Atlantyk, jak wyglądał taki rejs i co wydarzyło się po dotarciu na drugą stronę. Postara się nas przekonać, że brak planu to najlepszy plan., 

Podróżniczka podzieli się z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi żeglarstwa. Opowie o tym jak przeżyć miesiąc na małym jachcie, w siedem osób, bez zasięgu. Jak przetrwać sztorm na oceanie, w załodze, i ten wewnętrzny, emocjonalny. Jak wyglądają nocne wachty, jak to jest z chorobą morską i czy latające ryby, które wlecą pod pokład da się uratować? Julia  zdradzi też, jak wyglądają przesłuchania na Karaibach i za co można dostać kilkadziesiąt tysięcy dolarów kary (i jak jej uniknąć). Jak przekonuje, jej podróż jest historią o odwadze, o zaufaniu do samej siebie i otwartości. O pokonywaniu lęku i działaniu mimo jego obecności.

***

Na audycję z cyklu "Czwórka do piątej" - w czwartek (25.01) o 14.00 - zaprasza Weronika Puszkar.

Zobacz więcej na temat: Czwórka hobby podróże
Czytaj także

"Trzeba robić rzeczy". Katarzyna Zawistowska: znów ruszę do Azji

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2023 13:30
Gość Czwórki biega, nurkuje, wspina się, podróżuje. Czyli "robi rzeczy" i motywuje do tego innych. Katarzyna Zawistowska odwiedziła już 38 krajów. - W tym roku są już kolejne plany, więc może uda się dojść do czterdziestu - zapowiadała w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zagubieni w naturze - Justyna i Michał oraz ich podróże vanem

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2023 10:30
Justyna Kupczewska i Michał Drabina to para, która na co dzień mieszka w Krakowie. Uwielbiają króliki i podróże, a wrażeniami ze swoich wojaży - dalszych i bliższych - dzielą się z innymi. 
rozwiń zwiń