SOFA: wszędzie dobrze, ale na scenie najlepiej

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2012 18:10
Niedawno wydali swoją trzecią płytę pod frapującym tytułem "Hardkor i disco". W audycji "Ex Magazine" o zespole SOFA opowiedział jego wokalista i gitarzysta Tomek Organek.
Audio
Organek z SOFĄ w Ministerstwie Dźwięku
Organek z SOFĄ w "Ministerstwie Dźwięku" Foto: Bartosz Bajerski


- Tytuł bierze się przede wszystkim z różnorodności na tej płycie. Są tutaj rzeczy mocne i łagodne. Przejawia się to też w korelacji między tekstem a muzyką. Czasem w chropowatej formie sprzedajemy łagodne treści albo na odwrót, poważniejsze treści w lżejszej formie. I to jest hardkor i disco. Poza tym ten tytuł ma też swoją podbudowę ideologiczną. W obecnych czasach uwagę przyciąga albo coś głupiego albo hardkorowego. Przekaz musi być czarno-biało, zero-jedynkowy, więc jest hardkor i disco - tłumaczył gość Uli Kaczyńskiej.

Trzeci studyjny album SOFY ukazał się 28 lutego. Premiera koncertowa nowego materiału odbyła się w Toruniu - rodzinnym mieście zespołu - oraz w Warszawie. Oba występy zostały bardzo dobrze przyjęte przez publiczność.

- Nasza praca w studio jest wytężona, wysiedziana i taka wymęczona czasami. Nagrywamy płyty po kilka miesięcy albo nawet rok, póki to dojrzenie w głowie i się sprawdzi albo nie. W końcu przychodzi ten moment, że to się kończy i wychodzimy na scenę. Tam jest już pełna wyluzka. Możemy zapomnieć o wszystkich dylematach studyjnych i bawić się muzyką - mówił Tomek Organek.

Więcej o zespole SOFA w nagraniu audio i wideo audycji.

W audycji "Ex Magazine" pojawiła się również aktorka Katarzyna Herman, która opowiedziała o swoim zawodzie i tym, jak bardzo najmłodsze pokolenie aktorów różni się od tego z czasów jej studiów.

Katarzyna
Katarzyna Herman/źr. Czwórka

Cała rozmowa z Katarzyną Herman w nagraniu audio i wideo audycji.

pg

Czytaj także

Katarzyny Groniec śpiewający przepis na życie (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2012 13:30
- Artystą bywa się odświętnie - podkreśla artystka. W Czwórce opowiada o muzyce, o swojej nowej płycie i zdradza, dlaczego nie przepada za dziennikarzami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczęśliwa siódemka Anny Rusowicz

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2012 11:00
Dostała 7 nominacji do Fryderyków i, jako nieodrodna córka swojej mamy, ma szansę zgarnąć większość statuetek. O życiu w cieniu znanych rodziców i budowaniu własnego wizerunku scenicznego rozmawialiśmy w Czwórce z Anną Rusowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Simlat: współczuję młodym aktorom

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2012 13:50
- Szkoła aktorska zupełnie nie przygotowuje do spotkania z rzeczywistością, z którą trzeba się zmierzyć po zakończeniu studiów – mówił w Czwórce aktor, którego ostatnio mogliśmy oglądać w filmie "Wymyk".
rozwiń zwiń