"Załatwiłam rodzicom rolę w filmie"

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2012 11:30
2 lata temu opuściła Akademię Teatralną i na razie zadomowiła się w teatrze. Gra w "Pod Mocnym Aniołem", a za chwilę w "Zemście". I choć jest z tych Zborowskich, kroczy własną drogą.
Audio
  • O aktorskich tradycjach, zawodowych wyzwaniach miłości do golfa w Czwórce opowiada Zosia Zborowska

 - Na II roku Akademii Teatralnej studenci mają w planie zajęć ćwiczenia z Fredry. To obowiązkowy przedmiot, który z jednej strony jest świetną zabawą, z drugiej dużym wyzwaniem, bo to tekst pisany wierszem - mówi Zosia Zborowska. - Jeśli zaś chodzi o moją Klarę i mojego partnera, czyli Michała Pielę jako Wacława to będzie "pójście nie po warunkach", bo ani ja nie jestem rachityczną blondynką, ani on paniczem chucherko.  
W Och-Tearze spektakl wyreżyseruje Waldemar Śmigasiewicz. W roli cześnika Raptusiewicza wystąpi Cezary Żak, a rejenta Milczka zagra Wiktor Zborowski. Premiera "Zemsty" planowana jest na luty 2013 roku. W tym samym czasie na ekrany kin wejdzie film Macieja Michalskiego, w którym aktorka wcieli się w postać niestabilnej emocjonalnie i psychicznie Teresy.
 - Maciek to człowiek-orkiestra. Reżyseruje, pisze scenariusze, komponuje muzykę, od czasu do czasu zajmuje się też scenografią - opowiada gość "Ex'a". W "Kanadyjskich sukienkach" występuje plejada polskich aktorek: Anna Seniuk, Ewa Kasprzyk, Zofia Czerwińska i... Maria Winiarska: - Ja załatwiłam tę rolę mojej mamie - śmieje się Zosia Zborowska. - Co więcej, przekonałam reżysera, żeby do obsady dołączył też mojego tatę. Więc mamy tu do czynienia z nepotyzmem, który działa, ale drugą stronę.
Zofia Zborowska jest córką aktorskiej pary: Marii Winiarskiej i Wiktora Zborowskiego. Urodziła się i mieszka w Warszawie. Występuje w Polonii, w Och-Teatrze, a na początku 2013 roku pojawi się także w Imce. Nie przyjęli jej do łódzkiej Filmówki, za to do warszawskiej Akademii Teatralnej dostała się za pierwszym razem. Nie wyobraża sobie życia bez aktorstwa, a ostatnio także bez golfa: - W Polsce ten sport uchodzi za elitarny, na świecie już nie. Mnie w golfie kręci przede wszystkim to, że to nie jest sport, w którym najważniejsza jest technika, tylko głowa. Jak się jest nerwusem, to dużo się nie ugra. Nic więc dziwnego, że mówi się, że golf, jak żadna inna dyscyplina, uczy pokory.
Posłuchaj rozmowy o aktorskich wyzwaniach, "klątwie" znanego nazwiska i siostrzanej miłości i zobacz jak wyglądała wizyta Zosi Zborowskiej w "Ex-Magazine". Polecamy!
kul

Czytaj także

Kamp! o swojej nowej płycie: jest w 100 procentach nasza

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2012 10:00
Byli bezkompromisowi, nie poddali się naciskom wytwórni, które oferowały im umowy niezgodne z tym, co sobie wymarzyli. Dziś, po kilku latach, wydają pierwszą płytę i są zgodni: zrobiliśmy to tak, jak chcieliśmy, a satysfakcja jest ogromna.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Mam duży głód poważnego grania"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 13:30
Chyba nie ma drugiej aktorki, która wcielałaby się w role Krystyny Jandy, Dody, Kazimiery Szczuki, Agnieszki Chylińskiej i Katarzyny Figury. A ona może wpisać je wszystkie sobie do CV. Dziś jednak dla Katarzyny Kwiatkowskiej nadszedł czas zmian.
rozwiń zwiń