Patrycja Soliman: charakter przeszkadza mi w zawodzie aktora

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2013 18:40
- Nie robię oszałamiającej kariery, jestem aktorką, znaną głównie ludziom, którzy chodzą do teatru - powiedziała Czwórce Patrycja Soliman.
Audio
  • Patrycja Soliman była gościem "Ex Magazine" (Czwórka/Ex Magazine)
Patrycja Soliman
Patrycja SolimanFoto: Autor PAP/Stach Leszczyński

Aktorka była gościem Uli Kaczyńskiej w "Ex Magazine". - Kair jest miejscem, w którym się urodziłam. Mój ojciec był Egipcjaninem i z moją mamą poznali się w Londynie, żeby było śmieszniej. Po jakichś dwóch latach rodzice wrócili do Polski. Nie czuję się wielokulturowa, czuję się tylko Polką - deklaruje Soliman.
Aktorka ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie. - Chciałam stąd wyjechać, wyrwać się z domu i zdawałam do Łodzi, ale tam się nie dostałam - wspomina aktorka. - Dostałam się do Warszawy i tutaj podjęłam studia, a ostatecznie i tak się wyprowadziłam.
Akademia Teatralna - to brzmi dumnie. - Życie zweryfikowało to totalnie, moje różowe okulary spadły - zaznacza gość. - Było różnie, było ciężko, była to też ciężka wyprawa w głąb siebie. Myślę, że byłam wtedy kłębkiem nerwów, który za wszelką cenę chciał się wszystkim przypodobać.

Patrycja
Patrycja Soliman w "Ex Magazine"


Okazuje się, że studia wiele Patrycję Soliman nauczyły, ale jednej, bardzo ważnej rzeczy nie zmieniły. - Akademia Teatralna na pewno nie zgrubiła skóry - podkreśla. - Myślę sobie, że na pewno mój charakter i jakiś w miarę mało elastyczny kręgosłup przeszkadza mi w tym zawodzie. Nie robię oszałamiającej kariery, jestem głównie aktorką teatralną, znaną ludziom, którzy chodzą do teatru.
Na koniec gość "Ex Magazine" zdradziła nam plany na Święta Bożego Narodzenia, które nadchodzą wielkimi krokami. - Święta sa u mnie w domu. Mam rodzinę porozjeżdżaną po świecie, więc będzie to bardzo małe grono. W tym roku wyjątkowo się nie spotykamy, więc będzie u mnie 4-5 osób. Ale zaraz potem wyjeżdżam do Włoch na narty, z czego się bardzo cieszę - zdradziła z entuzjazmem aktorka, którą na co dzień możemy oglądać w Teatrze Narodowym.
(ac)

Czytaj także

Jerzy Radziwiłowicz: rolą aktora jest odnaleźć się w świecie reżysera

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2013 19:00
- W tej chwili głównie rozmawia się nie o zawodzie, tylko o tym, co wokół niego - mówi Jerzy Radziwiłowicz. - A ja niespecjalnie czuję się do tego powołany, ani tym zainteresowany. W "EX Magazine" aktor opowiadał m. in. o swoich rolach w Teatrze Narodowym i w serialu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie gwiazdy kina bez tajemnic

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 15:30
Liczne jest grono Polaków, którym udało się odnieść sukces w Hollywood. To zarówno reżyserzy, scenarzyści, jak i operatorzy czy kompozytorzy. Dotarli do nich Agnieszka Niezgoda i Jacek Laskus.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Allan Starski: komputer nie zastąpi talentu scenografa

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2013 14:00
Dobry scenograf musi być kreatywnym twórcą i sprawnym rzemieślnikiem, bo to on musi przełożyć na język filmu wizję reżysera i operatora - twierdzi Allan Starski. Laureat Oscara i współpracownik wybitnych filmowców wydał właśnie książkę "Scenografia".
rozwiń zwiń