Magdalena Boczarska: Jestem dumna ze Złotego Pawia

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2012 17:00
Jest jedną z najzdolniejszych młodych polskich aktorek. Szersza publiczności zna ją przede wszystkim z filmu "Różyczka", gdzie zagrała u boku Andrzeja Seweryna i Roberta Więckiewicza. Magdalena Boczarska była gościem "Ex Magazine".
Audio

Magdalena Boczarska dzieciństwo i młodość spędziła w Krakowie, a po ukończeniu PWST ruszyła na podbój, choć właściwiej byłoby napisać - swoim talentem podbiła publiczność teatrów, m. in. w Łodzi i w Warszawie. Pierwszą dużą rolę w filmie zagrała "Testosteronie", a potem konsekwentnie kontynuowała współpracę z duetem Konecki i Saramonowicz. Jako tytułowa bohaterka "Różyczki" otrzymała nagrodę na Festiwalu w Gdyni oraz ... Złotego Pawia dla najlepszej aktorki na festiwalu w Goa.

- Paw jest królewskim ptakiem Indii, więc dla mnie było to ogromne wyróżnienie. Sam festiwal też był wyjątkowy, a w głównym konkursie znalazły się bardzo wartościowe rzeczy. Przeżycie jako takie było dla mnie dość abstrakcyjne. Pojechałam do Indii na niecałą dobę, a w podróży spędziłam blisko 50 godzin. Poleciałam specjalnie na galę, bo w tajemnicy dostałam informację, że otrzymam nagrodę - wspominała w rozmowie z Ulą Kaczyńską.

Całą rozmowę z aktorką możesz posłuchać lub obejrzeć, klikając w odpowiednią ikonkę.

pg

Czytaj także

Blaski i cienie aktorskiego fachu

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2012 10:58
- W tej pracy trzeba mieć ogromną samodyscyplinę, bo łatwo jest zwariować, pójść w używki, popaść w samouwielbienie, albo zupełnie w siebie zwątpić – mówił w Czwórce Sambor Czarnota.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Chciałam być aktorką teatralną, nie stawiałam na film"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2012 11:00
W trakcie studiów Daria Widawska grała głównie role "szlachetnych prostytutek", jest tajemnicza, ma dystans do "warszaffki" i unika lansu. – Lubię komplementy, ale wciąż staram się pracować nad sobą – przyznała w Czwórce aktorka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jakub Żulczyk: nie mam aspiracji, żeby rządzić światem

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2012 14:50
Jakub Żulczyk znany jest ze swojego ciętego języka i „zdrowego patrzenia na życie”. - Pisząc swoje felietony raz w tygodniu przyjmuję tak betonową dawkę wyziewów polskiej popkultury, że całą resztę tygodnia najchętniej czytałbym dzienniki Gombrowicza – przyznaje znany publicysta w Czwórce.
rozwiń zwiń