Koncert Indios Bravos (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2011 17:00
W "Ministerstwo Dźwięku" mogliśmy "pobujać się" w rytmie reggae. Pozytywnych wibracji dostarczył zespół Indios Bravos!
Audio

Grupa Indios Bravos powstała, początkowo jako projekt studyjny, w 1997 z inicjatywy gitarzysty Piotra Banacha, założyciela i ówczesnego leadera najpopularniejszego polskiego zespołu rockowego lat dziewięćdziesiątych – Hey. Wydana w 1999 roku płyta "Part One", zawierająca muzykę określaną przez jej twórców jako cyber-reggae, nagrana została z udziałem wokalisty Piotra Gutkowskiego, wspierającego w latach późniejszych czołowych polskich wykonawców sceny hip-hop.

Ten początkowy skład stanowi po dziś dzień trzon zespołu, który od roku 2003 prowadzi regularną działalność koncertową, grając kilkadziesiąt koncertów rocznie. Na scenie Indios Bravos, to zespół sześcioosobowy w klasycznym rockowym składzie – wokal, dwie gitary, instrumenty klawiszowe, gitara basowa i perkusja. Ze swoją unikalną mieszanką reggae, rocka i bluesa zespół zagrał (często jako headliner) na wszystkich liczących się polskich festiwalach, prezentujących muzykę reggae i rock, w tym – Ostróda Reggae Festiwal, Reggae Dub Festival - Bielawa, Jarocin Festiwal, Haineken Open'er Festival, One Love Festival, Przystanek Woodstock na którym za występ w roku 2006 zespół otrzymał od ponad trzystutysięcznej publiczności nagrodę Złotego Bączka przyznawaną za najlepszy koncert tego trzydniowego festiwalu. Zespół koncertował również poza granicami Polski, w tym wielokrotnie na Wyspach Brytyjskich (Londyn, Manchester, Dublin, Edynburg, Limerick).  

Ewoluująca od samego początku powstania zespołu muzyka Indios Bravos to swoista mieszanka reggae, rocka i bluesa. Mocną stroną utworów są teksty, niosące pozytywne, filozoficzne przesłanie.

Aktualny skład:
Piotr Gutkowski – wokal
Piotr Banach – gitara
Krzysztof Sak – gitara
Maciej Cybulski – klawisze
Ryszard Łabul – gitara basowa
Lech Grochala – perksujaZapraszamy na koncert do Czwórki – Radia z Wizją!!!

KaW/materiały prasowe

Czytaj także

Bas Tajpan w Czwórce - zobacz koncert (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2011 11:15
Muzyk wystąpił u nas na żywo w sobotę wieczorem. W jego słowiańskiej duszy gra i śpiewa najczystsze reggae!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maleo Reggae Rockers wystąpili w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2011 15:00
Koncert w rytmie reggae miał miejsce w sobotę, 15 października w audycji "Ministerstwo Dźwięku"! Posłuchaj i zobacz jak grali!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koncert Eastwest Rockers w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2014 19:00
Świeże brzmienia modern roots i dancehall plus oryginalna nawijka łącząca jamajski i polski slang - w studiu Czwórki gościliśmy zespół Eastwest Rockers. Było gorąco!
rozwiń zwiń