Białystok Up To Date 2011

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2011 14:43
Białystok Up To Date Festival to jedyna w swoim rodzaju platforma, na której muzyka spotyka się z innymi dziedzinami sztuki. Imprezę poleca Czwórka Polskie Radio!
Audio
  • Białystok Up To Date Festival - rozmowa w Czwórce

Eklektyczna muzyka elektroniczna oraz niebanalny hip-hop w połączeniu z innymi, nieraz bardzo odległymi aktywnościami twórczymi mają na celu porwanie umysłu i… ciała na oddaloną od codzienności zaklętą wyspę, dzielnie stawiającą opór morzu banalności i tandety. Wszystko to, podane w klimatycznym sosie skomponowanym według receptury znanej jedynie na Podlasiu, gwarantuje wrażenia absolutnie unikatowe na skalę kraju.

A oto kogo i czego możecie się spodziewać na Białystok Up to Date:

16 BIT
Duet producencki, który podbił cały świat. Od 2008 roku DRT i Kidnappa rozpoczęli wspólną przygodę z dubstepem, drum'n'bass'em oraz innymi, cięższymi i lżejszymi odmianami muzyki elektronicznej. Robili remixy wielu znanym i mniej znanym personom, tj Professor Green czy Plan B.  Aha, będzie to ich pierwszy i jedyny (póki co) występ w Polsce!

RICHARD MURDER
Aka Dubsknit aka Dr. Moustache aka Rick Shaw. Rodem z Podlasia, aktualnie Krakus, niektórzy twierdzą, że jest podobny z brody do Roberta M, ale wiadomo, że Rysiek to coś więcej. Rysiek to głębokie, niekoniecznie ciężkie basy i drum line'y godne Tony'ego Williams'a. Muzyczna ekspresja mistrza stylu.

FOTOPLASTIKON

Nikt dokładnie nie wie kim jest Fotoplastikon. Jedyna rzecz, której możemy być pewni to to, że ma swoje laboratorium gdzieś w środkowej Polsce.Po chemicznym wypadku, do którego doszło w 1984 r., nabył zdolność komunikacji z obcymi formami życia przez metalowy implant w głowie. Pogłoski mówią, że pracuje nad armią biomutantów, za pomocą których chce opanować najważniejsze ośrodki myśli technicznej. :)

PIOTER

Producent udzielający sie od wielu lat na polskiej scenie niezależnej muzyki elektronicznej. Jest tak niezależny, że robiąc muzykę przez ostatnie 10 lat, ani razu nigdzie jej nie wysłał. Zamieszany w afery takie jak Behemoth Breakz, Rest In Pieces Records, Blotklaat Rave. Jego bity to eksperymenty z pogranicza noise'u, glitch'u, melodycznego breakcore'u, drumn'n'bassu i inteligentnej elektroniki. W wolnych chwilach lubi lutować oraz składać durne filmy z gatunku how-to&style.

TEATR KOLEGTYW
Robert Drobniuch i Tomasz Gilewicz pochodzą z Białegostoku, ale przypadkowo spotkali się na warszawskim Powiślu, w szaroburym szynku, którego już nie ma bo... spłonął. Na początku w rozkroku między stolicą a Podlasiem i na wybojach krajowej ósemki, wreszcie na stałe w rodzinnym mieście. Działania Teatru Kolegtyw z założenia łączą kilka dziedzin sztuki: teatr, taniec, video art, czego przykładem są spektakle Fizjotopia, Noc nadchodzi od wewnątrz, Drzwi zamknięte czy warsztaty z teatru ruchu Re-kreacja. Grupa celowo wychodzi w przestrzenie pozateatralne - swoje artystyczne projekty realizowała m. in. w dawnym kinie Syrena, starej Drezynowni, na Węglówce, a nawet... w galerii handlowej.TRYÜMPHUS CURULIS
Tryümphus Curulis (Wielki Triumf), to performance krytyczny, wpisujący się w przestrzenie festiwalowe oraz industrialne, grany wśród tłumu, widowni, wpasowujący się w realia każdego festiwalu muzycznego (a zwłaszcza muzyki elektronicznej). Jednym z głównych wyrazów tego zdarzenia jest live act – spawania na żywo rzeźby ze złomowanej stali.

JESUS IS A NOISE COMMANDER
Projekt harshnoise/trash zmyślnie skonstruowany przez zaangażowanych w aranż multi-dysharmonijnej-wizji w fonii i faunie powstał wraz z nadejściem 2002 roku. projektanci zdając sobie sprawę z potrzeb nieświadomych istnień oferują osiągniĘcie tego stanu poprzez swój muzyczny przekaz, który szczególnie na występach wzbogacony jest aspektami kostiumowo-persfazyjnymi.
Na Białystok Up To Date Festiwal, generując hałas, będzie wspomagał Teatr Kolegtyw.

ESSENCE & DTEKK – technosoul closing set
Członkowie kolektywu Technosoul. Choć ich zamiłowania muzyczne oraz korzenie rodzinne pochodzą z zupełnie różnych biegunów, to obaj swoją energię życiową poświęcają techno. Essence ostatnie kilka miesięcy przeżył w Chinach, Dtekk natomiast Wielki Mur Chiński widział tylko w National Geographic.

PANDY WARHOU
Początkujący producent i dj. Zagorzały przedstawiciel jednoosobowej augustowskiej sceny breakcore. Niegdyś deathmetalowiec, teraz oscyluje w klimatach breakcore, idm, jazzcore. Lubi szybko, wolno i zagmatwanie. Sam o sobie mówi: "Jestem z Podlasia i wszystko mi wolno".

WARSZTATY DJskie
Warsztaty Djskie z tygodnia na tydzień nabierają coraz lepszego klimatu, systematycznie zwiększając frekwencję wśród młodych (i nie tylko) ludzi. Kilka stanowisk sprzętowych, 4 prowadzących i 120m2 powierzchni naszej sali przestają wystarczać! Co będzie dalej? Nie wiadomo, ale spodziewamy się jeszcze lepszych spotkań.

Czwórka zaprasza na Białystok Up To Date!!!

Czytaj także

Podsumuj Audioriver 2011

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2011 11:10
W ubiegłą niedzielę zakończyła się kolejna rekordowa edycja festiwalu Audioriver. Tym razem na płockiej plaży bawiło się aż ok. 17 tys. osób każdego dnia! Zamiast jednak chwalić się kolejnym sukcesem, organizatorzy pytają uczestników o ich wrażenia. Zapraszamy do specjalnie przygotowanej ankiety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert żywiołów na Festiwalu Rytmu i Ognia w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2011 16:21
Już w ten weekend wystartuje gdyński FROG. Od pięciu lat impreza jest okazją do podziwiania niesamowitych fireshows oraz udziału w warsztatach, pokazach i koncertach bębniarskich. Czwórka objęła patronat nad tym wydarzeniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Audycja "BE 4" - Nadchodzi Białystok Up To Date Festival

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2011 13:05
W audycji "BE 4" wracają sety na żywo! Wejściówki, premiery i znakomici goście! Wbijajcie w sobotę, po godzinie 19!
rozwiń zwiń