Czwórka poleca: "Terapia" - sezon 2.

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2011 08:00
Serial uhonorowany Złotym Globem i dwoma nagrodami Emmy, po raz pierwszy na DVD!
Audio

MÓW DO MNIE
"Terapia" to kolejny serial telewizji HBO, który przebojem wdarł się na mały ekran i zdobył najbardziej prestiżowe nagrody przyznawane produkcjom telewizyjnym – Złoty Glob i Emmy. 1 sezon serialu, w którym główną rolę zagrał Gabriel Byrne debiutował na DVD w ofercie Galapagos Films już 14 października. Kolejne 2 sezony na DVD ukazują się w listopadzie i grudniu 2011.

Paul Weston (Gabriel Byrne) jest czarującym i pewnym siebie psychologiem prowadzącym spokojne i niczym nie zakłócone życie. Przez długi czas pracował w Baltimore w Instytucie Psychoterapii, ale od lat prowadzi prywatną praktykę w gabinecie znajdującym się w jego własnym domu. Pacjenci odwiedzają go 5 razy w tygodniu, a serial "Terapia" opowiada o ich spotkaniach.


Główną rolę w serialu zagrał Gabriel Byrne, który za kreację Paula Westona zdobył Złoty Glob oraz nominację do nagrody Emmy. Producentem cyklu jest natomiast Rodrigo Garcia – urodzony w Kolumbii reżyser, producent i scenarzysta, a prywatnie syn zdobywcy literackiej Nagrody Nobla Gabriela Garcii Marqueza. Potwierdzeniem dobrych opinii krytyków okazały się liczne nagrody i nominacje zdobyte przez „Terapię”. Serial zdobył dwie nagrody Emmy (dla najlepszej aktorki drugoplanowej – Dianne West oraz za najlepszą rolę gościnną – Glynn Turman) i 5 nominacji do nagrody Emmy (w tym dwukrotnie nominowany został Gabriel Byrne w kategorii „wyróżniający się aktor pierwszoplanowy w serialu dramatycznym) oraz Złoty Glob (dla Gabriela Byrne’a dla najlepszego aktora w serialu dramatycznym) i cztery nominacje do Złotego Globu (w tym dla najlepszego serialu dramatycznego).

Wydawnictwo pod patronatem Czwórki!

/

Czytaj także

Czwórka poleca: "Krzyk 4"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2011 11:30
Film już dostępny na DVD i Blu-ray.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne premiery!

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2011 14:00
Na DVD właśnie ukazały się: film i serial uhonorowane Złotymi Globami i nagrodami Emmy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

No Women No Art

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2011 14:46
IV Międzynarodowy Festiwal twórczości Kobiet czyli NIE MA SZTUKI BEZ KOBIET.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie ma sztuki bez kobiet?

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 12:46
No Women No Art to inicjatywa promująca kobiety w sztuce i w kulturze. Zrodziła się z potrzeby nadania rozgłosu wartościowym osiągnięciom współczesnych artystek oraz przypomnienia dzieł artystek minionych dekad.
rozwiń zwiń