No Women No Art

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2011 14:46
IV Międzynarodowy Festiwal twórczości Kobiet czyli NIE MA SZTUKI BEZ KOBIET.
Audio

Festiwal Twórczości Kobiet No Women No Art jest unikalnym wydarzeniem w skali kraju, podczas którego prezentowana jest sztuka tworzona przez kobiety. Organizatorzy proponują odbiorcom tydzień ciekawych, interdyscyplinarnych wydarzeń, na wysokim poziomie artystycznym, czasem niepokornych, a momentami nawet niepokojących.  Sztuka kobiet nie jest wartościowana jako lepsza bądź gorsza od tej tworzonej przez mężczyzn. Ta impreza udowadnia, że dzieła kobiet są ważne, piękne, inspirujące, oryginalne, dobre. Udowadnia jakże, że nie ma sztuki bez kobiet. Stowarzyszenie No Women No Art  przez cały rok obejmuje patronatem organizowane przez różne instytucje wydarzenia, których głównymi bohaterkami są kobiety.

Zapraszamy do Poznania - Festiwal odbywa się w dniach 17 - 22 listopada 2011.

UWAGA!!! Wy też możecie wziąć udział w tym wydarzeniu! W audycjach "Stacja Kultura" i "Kontrkultura" oraz w konkursie interntowym będziemy mieli dla Was  zaproszenia na koncert zespołu "Asia i Kot"y i do Kina Muza na dowolny film w ramach Festiwalu. Bądźcie czujni!

 

Konkurs internetowy zakończony:

Mieliśmy dla Was podwójne zaproszenie na koncert zespołu „Asia i koty” na piątek18 listopada. Waszym zadaniem było napisanie poprawnej odpowiedzi na pytanie"Kto jest Autorką motywu wizerunkowego festiwalu No Women No Art?" Prawidłowa odpowiedź to: MAŁGORZATA GUROWSKA, a jako pierwsz przysłał ją Anna z Chojnowa. Gratulujemy, a kolejna odsłona konkursu już w poniedzialek.

Do zdobycia była również podwójna wejściówka na dowolny film prezentowany w ramach festiwalu "No Women No Art" (repertuar). Waszym zadaniem było odpowiedzieć na pytanie: Na czym polega akcja "Ulice są nasze" organizowana w ramach festiwalu. Wygrała... Magdalena Piosik, a poprawna odpowiedź brzmiała: Wystawa "Ulice są nasze!" to sztuka w przestrzeni i akcja społeczna. Wychodząc na ulice i tam wspólnie tworząc, organizatorki chcą być bliżej ludzi, pragną wciągnąć mieszkańców Poznania do dyskusji o miejscu sztuki i miejscu kobiety w przestrzeni publicznej.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tej jesieni otoczą Cię wampiry z Bon Temps...

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2011 09:50
"Gorzej niż martwy" już w księgarniach!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Salsa - zabawa ze zmysłowością

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2011 12:20
Na trzy listopadowe dni Warszawa stanie się stolicą kultury latynoskiej. Wszystko za sprawą VII Warsaw Salsa Festival.
rozwiń zwiń

Czytaj także

BUKEM in SESSION & 10 urodziny Breakbeat Propaganda

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 13:25
Już 18 listopada w klubie SQ zagra ikona gatunku drum’n’bass - LTJ BUKEM.
rozwiń zwiń