"REnesans", czyli 5. album grupy Pokahontaz, jest kontynuacją drogi obranej przy poprzedniku. Artyści znani są jednak z eksperymentów, więc mimo oldschoolowego trzonu nie obyło się bez flirtu z innymi gatunkami.
Stało się to możliwe również dzięki zaproszeniu do współpracy grona nieco zaskakujących gości, którzy uświetnili album. Ich niespotykana na poprzednich wydawnictwach liczba, to mieszanka artystów różnych pokoleń i z różnych muzycznych światów – od rapowych wyjadaczy po przedstawicieli alternatywy czy muzyki klasycznej. Duet wsparli: donGURALesko, Young Igi, Vito Bambino, Bober, Vixen, Kleszcz, Cheeba, YoT, LotDrozda, Minix i Tymoteusz Bies.
Album zawiera 12 premierowych utworów, które wyprodukował Magiera z White House. Jak zapewniają artyści, po „REsecie” we współpracy wytworzyła się jeszcze większa chemia, a każdy podkład był „skrojony na miarę”. Nagrania oprócz większości gościnnych zwrotek zrealizowano w katowickim MaxFloStudio. Miksem płyty zajął się Magiera, masteringiem Rafał Smoleń. Za gramofonami stanął natomiast DJ West.
Wydawnictwo promują single: "Z innej bajki", "Średniowiecze", "Diler liter”, „All inclusive" i "Burza mózgu".
SPIS UTWORÓW:
1. „Z innej bajki”
2. „Średniowiecze” ft. donGURALesko
3. „Sojusz” ft. Cheeba
4. „Diler liter” ft. Vito Bambino, Minix, T. Bies
5. „All inclusive” ft. Kleszcz
6. „Nie zawsze” ft. Vixen
7. „Letnie dzieci” ft. YoT
8. „Lepiej późno niż nigdy”
9. „Nie mów do mnie”
10. „Błędne koło” ft. LotDrozda
11. „Burza mózgu” ft. Bober, Young Igi
12. „Renesans”
***
mat. pras./kd