Menu a la francais

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 09:50
Francja i Grecja zadecydowały o swojej przyszłości odpowiednio w wyborach prezydenckich i parlamentarnych. W "Śniadaniu Europejskim" zastanawialiśmy się, jak wygląda rozkład sił na Starym Kontynencie po porażce Nicolasa Sarkozy`ego.
Audio
  • Analiza wyborów prezydenckich we Francji w "Śniadaniu Europejskim"
Wieża Eiffla w Paryżu
Wieża Eiffla w ParyżuFoto: SXC

We Francji nastąpiła zmiana sterów. Francuzi, zmęczeni rządami cantroprawicowy ale i stylem prezydentury Nicolasa Sarkozy`ego postawili na socjalistę Francois Hollanda. "Kozłem ofiarnym" w kampanii wyborczej stali się imigranci.

W audycji rozmawialiśmy z Francuzami mieszkającymi w Polsce, ekspertami oraz dziennikarzami sledzącymi wybory o tym, jak sie żyje Francuzom w czasach kryzysu, na ile otwarci są na inne narody (wielki sukces skrajnej prawicy i marine Le Pen przeciwnej emigracji do Francji), jakich zmian oczekują i czy Francja przestała już być całkowicie supermocarstwem. Sprawdziliśmy też, jakie perspektywy rysują się przed Polakami, którzy chcieliby studiować czy pracować we Francji.

Zapraszamy do wysluchania nagrania audycji "Śniadanie Europejskie" poświęconego sytuacji we Francji i w Grecji.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sondaż prezydencki: Sarkozy przegrywa z Hollande

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2011 09:05
Francois Hollande, kandydat na prezydenta Francji Partii Socjalistycznej (PS) - według sondaży - zdobyłby w drugiej turze 62 proc. głosów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Merkel oficjalnie udzieli poparcia Sarkozy'emu?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2012 08:35
W poniedziałek obydwoje będą przewodniczyć 14. niemiecko-francuskiemu posiedzeniu rady ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

To były wybory przeciwko Sarkozy’emu

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 17:40
Bartłomiej Nowak (Centrum Stosunków Międzynarodowych): Gdyby Sarkozy miał inny styl, inaczej rozmawiał o polityce z Francuzami i mniej wykazywał arogancji, a więcej słuchał, to nawet przy jego odwadze w podejmowaniu trudnych reform, nie byłby pozbawiony szans.
rozwiń zwiń