Senk Że w "Ministerstwie Dźwięku" - zobacz koncert!

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2011 16:50
Pionierzy dancehallu i mistrzowie słowa zaprezentowali się na czwórkowej scenie w sobotę 12 lutego.
W sobotę 12 lutego o godz. 18.00 w audycji „Ministerstwo Dźwięku” zagrała grupa Senk Że.

Założone w 2003 roku Senk Że jest pionierem muzyki dancehall w Polsce i najważniejszym krajowym reprezentantem tego gatunku. Senk Że, znane dawniej jako Cinq G, powołał do życia Tomasz Konca (Radikal Irie), jeden z pierwszych rodzimych promotorów muzyki dancehall, założyciel grupy Transmisja.

Debiutancka płyta zespołu (wówczas jeszcze pod nazwą Cinq G), zatytułowana „Panama”, została okrzyknięta mianem wydarzenia, a kolejny album z autorskimi wersjami przebojów Mieczysława Fogga, wywołał sensację. Płyta odniosła ogromny sukces i odbiła się szerokim echem w mediach, a zespół został za nią uhonorowany nagrodą „Złotego Liścia Retro 2006”. Trzecia płyta, „Juma”, wydana również w podwójnej, limitowanej wersji, ugruntowała pozycję grupy na polskim rynku.

Najnowszy album, wydany już pod szyldem Senk Że i pod patronatem Czwórki, zatytułowany – nomen omen – „Mocna Czwórka”, to potężna dawka muzyki spod znaku reggae, funk i dancehall. Trafne, dosadne teksty i oryginalna, pulsująca muzyka składają się na charakterystyczny dla zespołu styl.

Senk Że wystąpił także na znaczących festiwalach, zagrał ponad 100 koncertów w całej Polsce, a ich występy, przesycone nieokiełznaną energią i poczuciem humoru, sprawiły, że zespół ma oddaną i wierną rzeszę fanów. Utwory Senk Że pojawiły się także na składankach „Rap Eskadra”; „Pepsi Faza”; „Polska w rytmie reggae”; „Polskie Radio: Od Czapy Zestaw” vol .1, vol.2 oraz „Wszystkie Covery Świata”.

Skład zespołu tworzą: Marcin Matuszewski (Duże Pe) – jeden z najbardziej rozpoznawalnych MC, uznawany za najlepszego freestylowca w Polsce; Piotr Zabrodzki (Mista Pita) – wszechstronny muzyk, kompozytor i aranżer, współtwórca sukcesu m.in. zespołów Sistars i Baaba; Filip Jurczyszyn – basista współpracujący również Anią Dąbrowską; Hubert Zemler – perkusista, mający na koncie m.in. współpracę z Agą Zaryan; Jose Manuel Alban Juarez – perkusjonalista (m.in. Maanam, Calle Sol) oraz Maciek Matysiak – basista.

Sobotniego koncertu było można nie tylko wysłuchać na antenie Programu 4 Polskiego Radia. Było go można również obejrzeć. Czwórka na wizji dostępna jest m. in na platformie n (kanał 157), platformie Cyfra+ (kanał 145) oraz w sieciach kablowych Toya, Telpol, Satfilm, TK Chopin.

Ponadto, z uwagi na duże zainteresowanie słuchaczy i widzów, Czwórka powtórzy emisję koncertu grupy The Cuts z ubiegłej soboty. Nie przegapcie – 13 lutego o godzinie 21.00.

Zapraszamy!

Czytaj także

Kariera według Senk Że

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2010 09:00
Mista Pita i Maciej Matysiak zdradzili w Czwórce, od czego zależy powodzenie wschodzącej kapeli. Muzycy znają się na rzeczy. Senk Że ma na swoim koncie już wiele sukcesów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

D4D w Czwórce - zobacz fragmenty koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2011 16:52
Ekstrawagancka trójmiejska grupa zaprezentowała swoje nowe oblicze w audycji "Ministerstwo Dźwięku".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koncert The Cuts w Czwórce - zobacz, jak grali!

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2011 18:35
Zespół zaprezentował się w audycji "Ministerstwo Dźwięku". Zobacz, jak grali w studiu Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Beth Ditto - EP

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2011 15:41
Solowy maksisingiel wokalistki grupy Gossip powstał we współpracy z formacją Simian Mobile Disco. Będzie tanecznie!
rozwiń zwiń