Koncert The Cuts w Czwórce - zobacz, jak grali!

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2011 18:35
Zespół zaprezentował się w audycji "Ministerstwo Dźwięku". Zobacz, jak grali w studiu Czwórki.

W sobotę 5 lutego gościem radiowej Czwórki była grupa The Cuts. W audycji „Ministerstwo Dźwięku” Pauliny Przybysz i Tomka Koncy tercet zagrał wspaniały koncert. Zobacz! - filmy znajdziesz w ramce po prawej stronie.

Zespół The Cuts powstał w 2006 roku w Pile. Po trzech latach spędzonych na komponowaniu piosenek, koncertowaniu i pracą nad płytą, w 2009 roku ukazał się ich debiutancki, polsko-angielski album „Syreny nad miastem”.

Na początku electro-rockowy, The Cuts coraz częściej jest klasyfikowany, jako oscylujący wokół klimatów new romantic w połączeniu z nowoczesnym brzmieniem.

Grupa zagrała wiele koncertów, zarówno klubowych, jak i przed wielotysięczną publicznością. W lipcu 2008 roku z piosenką „Kochać cię chcę” zespół wystąpił w sopockiej Operze Leśnej na festiwalu TOPtrendy. Jurorzy festiwalu wybrali The Cuts i siedem innych zespołów spośród prawie trzystu zgłoszeń nadesłanych na konkurs. W roku 2009 trio wystąpiło na 46. Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu, gdzie na koncercie „Premiery” zagrał utwór „Pokój na jedną noc”. Piosenka ta zajęła 4. miejsce w plebiscycie słuchaczy Polskiego Radia na najlepsze utwory roku 2009 pt. „Nadaje się! 2009”.

Wiosną 2010 roku grupa odbyła dużą trasę koncertową obejmującą 18 występów w całej Polsce. Kilka miesięcy później, w październiku, ukazała się druga płyta The Cuts pt. „Czarny Świat”, a zespół wyruszył w kolejną, trzymiesięczną, trasę koncertową. Pod koniec stycznia br. The Cuts zaczyna kolejną serię klubowych występów.

W składzie zespołu znajdują się: Przemek Zdunek (wokal, gitara basowa, gitara), Tomasz Rożek (syntezatory, programowanie, chórki) oraz Tomasz Tomaszewski (gitara).

Sobotniego koncertu będzie można nie tylko wysłuchać na antenie Programu 4 Polskiego Radia, ale także obejrzeć. Czwórka od niedawna obecna również na wizji dostępna jest m. in. na platformie n (kanał 157), platformie Cyfra+ (kanał 145) oraz w sieciach kablowych Toya, Telpol, Satfilm, TK Chopin.

Dodatkowo, z uwagi na duże zainteresowanie słuchaczy-widzów, Czwórka powtórzy emisję koncertu grupy D4D z ubiegłej soboty. Będzie można go wysłuchać w najbliższą niedzielę, 6 lutego o godzinie 21.00.

Zapraszamy!

"Ministerstwo Dźwięku" to audycja nadawana w soboty w godz. 18.00-19.00, w której prezentowane są młode polskie zespoły oraz wykonawcy warci uwagi. Pojawiają się tam zarówno ci, którzy nie mają jeszcze na koncie własnych wydawnictw płytowych, jak i bardziej doświadczeni muzycy, których działalność Program 4 Polskiego Radia chce wspierać. Audycja ma promować dobrą, nową muzykę i przybliżać ją szerszemu odbiorcy, dziennikarzom muzycznym oraz decydentom z branży muzycznej.

Prowadzącymi audycję są Paulina Przybysz, wokalistka i kompozytorka występująca pod pseudonimem Pinnawela, oraz Tomek Konca, producent, didżej i dziennikarz Czwórki.

Czytaj także

Mosqitoo w Czwórce - zobacz koncert!

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2011 10:32
Przebojowy electropopowy duet zaprezentował się w audycji "Ministerstwo Dźwięku" 22 stycznia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mosqitoo zainaugurowali w Czwórce nową audycję - zobacz koncert!

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2011 10:32
"Ministerstwo dźwięku" to nowa propozycja programu Czwartego na sobotnie popołudnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

The Cuts wciąż w trasie

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2011 12:17
11 marca - Szczecin, dzień później Gorzów, dalej Zielona Góra. Sprawdź, gdzie jeszcze zagrają The Cuts!
rozwiń zwiń

Czytaj także

D4D w Czwórce - zobacz fragmenty koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2011 16:52
Ekstrawagancka trójmiejska grupa zaprezentowała swoje nowe oblicze w audycji "Ministerstwo Dźwięku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wretch 32 ft L "Traktor"

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2011 12:29
"Traktor", to pierwszy singiel zapowiadający płytę "Anniversary" londyńskiego rapera o pseudonimie Wretch 32.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Legenda hard rocka, z którą grał Gary Moore, wystąpi w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2011 00:00
Irlandzka grupa Thin Lizzy wystąpi w Warszawie w klubie Stodoła. Początek koncertu o godzinie 20:00.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niezamknięte koło" - premiera albumu!

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2011 12:58
Grupa Kurczat wydała pod patronatem Czwórki swój debiutancki album, zatytułowany "Niezamknięte koło". Przygotujcie się na dawkę bezpretensjonalnej rockowej energii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MC Silk nawija w "Czterech: Gramach!" - zobacz!

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2011 12:00
Rapujący po angielsku i po polsku MC Silk podbija internet. W ciągu kilku dni jego popis na You Tube'ie obejrzało prawie milion użytkowników. Na antenie Czwórki ekskluzywnie nawijał w "Czterech: Gramach!".
rozwiń zwiń