Kariera według Senk Że

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2010 09:00
Mista Pita i Maciej Matysiak zdradzili w Czwórce, od czego zależy powodzenie wschodzącej kapeli. Muzycy znają się na rzeczy. Senk Że ma na swoim koncie już wiele sukcesów.
Audio
  • Rozmowa Patryka Kuniszewicza z Mista Pitą i Maćkiem Matysiakiem - muzykami z grupy Senk Że
  • Maciek Michniewicz z Akademii Rocka w Czwórce - całość rozmowy


Chwytliwa nazwa, zgrany skład i przebojowe piosenki – tylko tyle i aż tyle potrzeba, aby kapela osiągnęła sukces. O trudnej sztuce przetrwania na muzycznym rynku mówili w "Hyde Parku" Mista Pita i Maciej Matysiak z grupy Senk Że, której nowy album "Mocna 4" ukazał się pod patronatem Czwórki.

Oryginalna i wpadająca w ucho nazwa zespołu bywa fundamentem jego powodzenia. Jak tłumaczy Mista Pita, musi ona być "nośna", a jej wymówienie nie powinno sprawiać problemu. Ważne jest także, aby była unikalna, tzn. żadna inna kapela, jak również instytucja czy firma, nie może się taką posługiwać. Gość "Hyde Parku" przyznaje, że grupa Senk Że miała problem z zarejestrowaniem pierwszej wybranej przez siebie nazwy. – Na początku mieliśmy nazywać się 5G, ale istniała już taka firma działająca pod takim szyldem – wyjaśnia muzyk.

A co ze składem zespołu? Ilu członków powinien on liczyć? Zdaniem gościa Patryka Kuniszewicza, gdyby ktoś chciał założyć kapelę o podobnym profilu co Senk Że (dancehall/funky plus hiphopowy freestyle), powinna ona liczyć siedmiu muzyków. – Potrzebne są: gitara, perkusja, klawisze, dwa wokale, tamburyn i flet – wyjaśnia Mista Pita. Jak dodaje, w zespole heavy-metalowym powinno grać – rzecz jasna – 666 muzyków.

Zdaniem gości "Hyde Parku", najlepszym źródłem inspiracji do tworzenia piosenek jest toczące się dookoła życie. Jak podkreśla Maciej Matysiak, grupa Senk Że właśnie z życia czerpie pomysły na kolejne hity.

Żaden zespół nie utrzymałby się na rynku, gdyby nie rzesze oddanych mu fanów, którzy przychodzą na koncerty i kupują płyty. Wiedzą o tym także członkowie grupy Senk Że i zgodnie przyznają, że "bez interakcji z publiką nie byłoby niczego".

Więcej w rozmowie Patryka Kuniszewicza z Mista Pitą i Maciejem Matysiakiem. Dźwięk i film znajdziesz w boksie po prawej stronie.

W "Hyde Parku" gościł również Maciek Michniewicz, założyciel Akademii Rocka. Dźwięk i film znajdziesz w boksie po prawej stronie.

ap

 

Zobacz więcej na temat: MUZYKA firma boks toczeń
Czytaj także

Gwiazdy playlisty Czwórki na pendrive'ie!

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2010 13:01
Program 4 Polskiego Radia wydał "POLISZ PENDRAJW" – pierwszą w Polsce muzyczną składankę na pendrive'ie. Ekskluzywną kompilację można wygrać na antenie Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polski reggae’owy Michael Jackson

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2010 11:03
1 grudnia ukaże się „Mocna Czwórka”, najnowsza płyta Senk Że. Tego dnia artyści zagrają również koncert w warszawskiej Piwnicy pod Harendą.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rahim w Czwórce: W podziemiu nie brak talentów

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2010 18:06
- Selekcja remiksów na album "Amplifikacja" była bardzo ostra - przyznaje legenda hip-hopu na antenie Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Masaż odpręża i leczy

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2010 11:31
Nie wyobrażam sobie, aby masaż leczniczy wykonywała osoba, która się na tym nie zna – podkreśla Zbigniew Dąbrowski z warszawskiej szkoły masażu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stop Mi! – "Być jak James Bond"

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2010 13:10
Nowa piosenka pochodzi z debiutanckiego albumu grupy, zatytułowanego "Metamatyka". Słuchaj na antenie Czwórki!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Beatbox to nie cyrk

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2010 17:37
Beatbox to nie tylko surowy ludzki głos naśladujący prawdziwe instrumenty. To muzyka z prawdziwego zdarzenia – przekonują członkowie Me Myself and I.
rozwiń zwiń