D4D w Czwórce - zobacz fragmenty koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2011 16:52
Ekstrawagancka trójmiejska grupa zaprezentowała swoje nowe oblicze w audycji "Ministerstwo Dźwięku".
D4D (dawniej Dick4Dick) to muzyczna i performerska grupa założona przez czwórkę przyjaciół z Trójmiasta. Zespół wykorzystuje różne gatunki, aby tworzyć z nich swój własny język muzyczny. Przeobrażenia stylów i wizerunku scenicznego oraz niezliczone warianty biografii grupy odzwierciedlają filozofię przyświecającą twórczości zespołu, skutecznie wymykającej się jednoznacznym próbom jej zaszufladkowania.

Formacja D4D powstała w 2004 roku i ma na swoim koncie kilka wydawnictw muzycznych i multimedialnych: „Silver Ballads” (2005), „Dick Back In Town Ep” (2006), „Grey Album” (2008), „The Legendary Dick4Dick 2004-2009” (2009), „Summer Remains” (2009) oraz "Who's Afraid Of?" (2010, patronat Czwórki). Zespół zagrał ponad ćwierć tysiąca koncertów w całej Europie, a także na większości liczących się krajowych festiwali, brał udział w wielu sesjach zdjęciowych, współpracując z najlepszymi fotografami, pojawił się na okładkach kilku czasopism.

Grupa zdobyła liczne nagrody i była nominowana w wielu kategoriach w plebiscytach organizowanych przez magazyn „Aktivist”, „Gazetę Wyborczą”, „Elle”, „Pulp” a także na Yach Film Festiwal.

W skład zespołu wchodzą obecnie: M.Bunio.S – gitara, wokal, elektronika (Michał Skrok); Goodboy Khris – bas, wokal, klawisze (Krystian Wołowski); Jacek Frąś – perkusja, sampler; Baron Baye – klawisze, elektronika (Tomek Ziętek).

Sobotniego koncertu można było nie tylko wysłuchać na antenie Programu 4 Polskiego Radia, ale było go można również obejrzeć! Czwórka od niedawna obecna jest również na wizji. Program jest dostępny m. in. na platformie n (kanał157), platformie Cyfra+ (kanał 145) oraz w sieciach kablowych Toya, Telpol, Satfilm i TK Chopin.

Ponadto, z uwagi na duże zainteresowanie słuchaczy i widzów, Czwórka powtórzy emisję koncertu grupy Mosqitoo z ubiegłej soboty. Będzie można go wysłuchać w najbliższą niedzielę, 30 stycznia o godzinie 21.00.

Zapraszamy!

"Ministerstwo Dźwięku" to audycja nadawana w soboty w godz. 18.00-19.00, w której prezentowane są młode polskie zespoły oraz wykonawcy warci uwagi. Pojawiają się tam zarówno ci, którzy nie mają jeszcze na koncie własnych wydawnictw płytowych, jak i bardziej doświadczeni muzycy, których działalność Program 4 Polskiego Radia chce wspierać. Audycja ma promować dobrą, nową muzykę i przybliżać ją szerszemu odbiorcy, dziennikarzom muzycznym oraz decydentom z branży muzycznej.

Prowadzącymi audycję są Paulina Przybysz, wokalistka i kompozytorka występująca pod pseudonimem Pinnawela, oraz Tomek Konca, producent, didżej i dziennikarz Czwórki.

Czytaj także

Pinnawela jest weganką

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2011 12:19
Żaden dorosły ssak nie pije mleka - zauważa wokalistka Paulina Przybysz, prywatnie weganka i matka, a od niedawna dziennikarka Czwórki!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mosqitoo w Czwórce - zobacz koncert!

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2011 10:32
Przebojowy electropopowy duet zaprezentował się w audycji "Ministerstwo Dźwięku" 22 stycznia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

The Cuts wciąż w trasie

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2011 12:17
11 marca - Szczecin, dzień później Gorzów, dalej Zielona Góra. Sprawdź, gdzie jeszcze zagrają The Cuts!
rozwiń zwiń
Czytaj także

The Strokes wydają nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2011 14:29
Już 21 marca do sklepów trafi czwarty krążek amerykańskiej grupy The Strokes zatytułowany "Angels".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bunio: Nie jestem rycerzem undergroundu

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2011 16:41
Graliśmy na różnych eventach, jakichś dziwnych galach. Dopóki nikt nie ingeruje nam w "art", nie ma problemu – mówi gitarzysta i wokalista alternatywnej formacji D4D.
rozwiń zwiń
Czytaj także

GrubSon w trasie i w "Czterech: Gramach!" - Zobacz wideo i zdjęcia!

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2011 12:00
Promujący wydaną pod patronatem Czwórki płytę "Coś więcej niż muzyka" raper wystąpił 17 lutego w audycji „Cztery: Gramy!”. Dzień później zagrał koncert w warszawskim klubie Harlem. Zobacz wideo i zdjęcia!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowa płyta Peter Bjorn And John

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2011 12:07
Indie rockowy tercet ze Szwecji zasłynął hitem "Young Folks". Niebawem usłyszymy nowe oblicze grupy, która po raz pierwszy zaprosiła do studia producenta.
rozwiń zwiń