Artur Rojek: Nic nie wchodzi mi tak łatwo do głowy jak nazwy zespołów (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2011 13:55
Dyrektor artystyczny Off Festivalu opowiedział w Czwórce o kryteriach doboru artystów na katowickim święcie muzyki niezależnej.
Audio
Już czwartego sierpnia po raz szósty (po raz drugi w Katowicach) wystartuje najważniejsza polska impreza poświęcona szeroko rozumianej muzyce alternatywnej. Dla jej pomysłodawcy i dyrektora artystycznego Artura Rojka to czas, kiedy śpi po cztery godziny na dobę.

- Jak coś się dzieje wszyscy się pytają: gdzie jest Rojek? Rzadko mam okazję poszaleć na koncertach Off Festivalu - opowiadał muzyk w audycji "Stacja Kultura". - Przez większą część czasu, chodzę i doglądam jak się ludzie bawią.

W tym roku o rozrywkę w Dolinie Trzech Stawów zadba 85 zespołów wybranych w wyniku starannej selekcji Artura Rojka. Dyrektor Off Festivalu w ciągu roku znaczą część swojego wolnego czasu poświęca na śledzenie nowinek muzycznych i uczestnictwo w zagranicznych festiwalach.

- Na Off Festivalu nie ma artysty przypadkowego. Nie ma nikogo na zasadzie zapchajdziury. Wszystko jest wynikiem mojej świadomej decyzji jako dyrektora  artystycznego - tłumaczył Rojek, który rolę swojego festiwalu widzi w prezentowaniu polskiej publiczności najnowszych objawień muzycznych oraz muzyków lubianych i uznanych, których miło jest spotkać w festiwalowych okolicznościach.

Gość "Stacji Kultura" zdradził, iż u podstaw Off Festivalu leży jego młodzieńcza pasja popularyzowania muzyki swoich ulubionych wykonawców wśród kolegów.

- Na zajęciach z socjologii zamiast słuchać wykładów, to pisałem sobie nazwy zespołów na zeszycie. To jest wiedza, która mi najszybciej wchodzi do głowy.

Off Festival to odbywająca się od 2006 roku impreza propagująca szeroko pojętą muzykę alternatywną. Dyrektorem festiwalu pozostaje od początku Artur Rojek, wokalista zespołu Myslovitz. Impreza odcisnął w tym czasie wyraziste piętno na odbiorze muzyki alternatywnej w Polsce, a także umocnił pozycję samego Rojka jako jednego z najważniesjzych twórców i animatorów rodzimej sceny niezależnej.

Przypominamy, że Off Festival Katowice 2011 odbędzie się w dniach 4 - 7 sierpnia w Dolinie Trzech Stawów. Zagrają następujący wykonawcy: Primal Scream grający "Screamadelikę", Public Image Ltd, Gang Of Four, Mogwai, dEUS, YACHT, Awesome Tapes From Africa, Ariel Pink's Haunted Graffiti, The Jon Spencer Blues Explosion, Low, Blonde Redhead, Sebadoh, Deerhoof, Junip, Liars, Actress, Meshuggah, Anna Calvi, Kury grają "P.O.L.O.V.I.R.U.S.", Czesław Śpiewa Tesco Value, Abradab + set Kalibra 44, Lech Janerka, Dezerter, Frankie & The Heartstrings, Magic Kids, Igor Boxx, Bielizna gra "Taniec lekkich goryli", The Car Is On Fire, Kapela Ze Wsi Warszawa, L.Stadt, Omar Souleyman, Junior Boys, Kamp!, Kode9 & The Spaceape, Warpaint, Konono No. 1, Xiu Xiu, Destroyer, Glasser, How To Dress Well, Gangpol & Mit, Trembling Bells, AIDS Wolf, Hype Williams, Wojtek Mazolewski Quintet, Neon Indian, Suuns, Oneohtrix Point Never, Factory Floor, Twin Shadow, Matthew Dear, Male Bonding, Ringo Deathstarr, Baaba Kulka, Blindead, Très.b, Ballady i Romanse, D4D, TRYP, Mołr Drammaz, Asi Mina, Asia i Koty, Olivia Anna Livki, DVA, Liturgy, Dry The River, GaBLé, Barn Owl, The Lollipops, Muariolanza, Bohren & Der Club Of Gore oraz Kyst.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Legenda post-punku i 6 nowych artystów na Off Festivalu

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2011 19:25
Szef imprezy Artur Rojek ogłosił w audycji GH+ kolejne gwiazdy, które zagrają w sierpniu w Dolinie Trzech Stawów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczni bohaterowie Śląska

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2011 08:51
Z okazji 10-lecia istnienia śląski magazyn "Ultramaryna" wytypował 10 postaci, kulturalnych ikon Śląska. Do zestawienia trafiło aż 6 muzyków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magiczny surf na Trójkowej Scenie Prezydencji Off Festivalu

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2011 23:52
Poznaliśmy kolejnych trzech artystów, którzy zagrają w Katowicach na święcie muzyki niezależnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

4 ostatnich wykonawców na Off Festivalu

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2011 20:00
Eksperymentatorzy z Niemiec i trzej poszukujący artyści z Polski pojawią sią na katowickiej imprezie. Szczegóły w rozmowie Grzegorza Hoffmanna z Arturem Rojkiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Calvi w Polsce! Posłuchaj wywiadu z następczynią PJ Harvey

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2011 14:00
- To była rozmowa z gatunku ciężkich – mówiła o telefonicznym wywiadzie z gwiazdą brytyjskiej alternatywy Anna Gacek. Anna Calvi wystąpi dziś Warszawie.
rozwiń zwiń