Glaca: zerwałem z Polską, by znaleźć energię

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2011 18:29
W czasie dwóch lat spędzonych za oceanem Piotr Mohamed pracował nad albumem, który jest wielką muzyczną miksturą. Na krążku gościnnie pojawi się m. in. Peja. Premierowa płyta to także debiut nowej grupy "My Riot", którą do istnienia powołał Glaca.
Audio


Zespół My Riot to nowy projekt znanego z formacji Sweet Noise, Piotra "Glacy" Mohameda. Debiutancki album, by podkreślić korzenie, zatytułowano "sweet_noise". Całość Glaca skomponował i wyprodukował wspólnie z Hackerem, młodym beat makerem z Sopotu.

- My Riot to zupełnie nowa rzecz, która powstała po moim dwuletnim pobycie w Los Angeles – faktycznym oderwaniu się od polskiego rynku muzycznego. Wyjechałem by zaczerpnąć oddechu, inspiracji, odnaleźć energię, która pozwoli mi wrócić z czymś świeżym muzycznie – mówi w Czwórce Glaca.

Wydawnictwo "sweet_noise" nie powstałoby, gdyby nie współpraca muzyka z DJ'em Hackerem. – Hacker wygrał konkurs na remiks utworu Sweet Noise. Nagrodą jest dla niego płyta, którą razem stworzyliśmy – mówi gość audycji. Prace nad albumem trwały 2 lata i niemal w całości zrealizowano je przez Internet.

Nowy krążek pokazuje inne oblicze Glacy. - Chciałem być wolny jako człowiek i wolny muzycznie. To mieszanka elektroniki, drum'n'base'u, hiphopu, czasami też dubstepu z energią, którą sam wnoszę – gitarowym rockowym archetypem – opowiada. Dodaje, że gitary które usłyszymy na płycie to szkoła Led Zeppelin, Black Sabbath i Iron Maiden.

Mix materiału jest autorstwa Adama Toczko, a masteringiem zajął się w legendarnym londyńskim Metropolis Studios John Davis (m.in. The Prodigy, Sade, U2, White Lies). Płyta zawiera 16 utworów zaśpiewanych w większości w języku polskim. Gościnnie pojawiają się na niej Peja - z którym Czwórka również rozmawia o nowym projekcie, Zbyszek Krzywański (Republika), Orion (Behemoth) i Maja Konarska (Moonlight).

- Tu nastapiło zderzenie osobowości scenicznych, połaczyliśmy swoją muzę - mówi Peja, który przygotowuje się właśnie do trasy koncertowej po Europie. - Każdy projekt, który robimy, nas motywuje. Dlatego też bezapelacyjnie w przyszłym roku na światło dzienne wyskoczy mój nowy krążek.

Więcej o projekcie "My Riot" dowiedzieć się można oglądając całą rozmowę z Glacą i rozmowę z Peją.

pg

Czytaj także

Podwójna rocznica Farben Lehre (wywiad)

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2011 11:00
- Chyba możemy powiedzieć, że nauczyliśmy się grać, a ja przestałem fałszować - podsumował 25 lat działalności punkowej grupy jej założyciel. Wojciech Wojda kończy dziś 45 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kazik Staszewski: Jeszcze w tym roku powstanie nowa płyta KNŻ (wywiad)

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2011 11:10
Popularny wokalista w najbliższym czasie nie tylko wyruszy w pomarańczową trasę Kultu, ale spędzi też sporo czasu w studiu nagraniowym, o czym opowiedział w czwórkowej audycji "Pod Lupą".
rozwiń zwiń

Czytaj także

BiFF podkręcą gitary

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2011 15:51
Ania Brachaczek i Hrabia Fochmann zdradzili w audycji "Pod Lupą" szczegóły związane z następcą ich ciepło przyjętej płyty "Ano".
rozwiń zwiń