Hip Hop Arena w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2011 11:30
Pierwsza edycja festiwalu Hip Hop Arena już za nami. Imprezę polecała Czwórka!

Dwudniowy festiwal wypadł imponująco!

Na scenie łódzkiego stadionu Start wystąpiły takie gwiazdy jak EPMD, Dilated Peoples, Atmosphere, Cunninlynguists.

Silna była też polska ekipa: O.S.T.R., Grubson, Parias, HiFi Banda czy Warszafski deszcz. Na dodatkowej scenie PROSTO zagrali ponadto Pokój z Widokiem na Wojnę, Diox, Echinacea.

EPMD

Amerykańska legenda, czyli Eric Sermon (producent/emcee) i Parrish Smith (emcee). Zaczynali pod koniec lat 80. debiutując krążkiem "Strictly Business", który do dziś uznawany jest za klasyka gatunku. Wraz z Keithem Murray’em i Redmanem (który zadebiutował na ich albumie "Business As Usual") współtworzyli Def Squad. Eric Sermon uznawany jest za jednego z najbardziej inspirujących producentów hip-hopowych wszechczasów. Ostatnią produkcję "We Mean Business" wydali w 2008 roku. Nigdy wcześniej nie grali w Polsce.

Dilated Peoples

Evidence (emcee/producent), Rakaa Iriscience (emcee) oraz Dj Babu (producent/dj) są jednym z najbardziej szanowanych trueschoolowych składów z Zachodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Ich pierwsza płyta, "The Platform" została przyjęta równie dobrze zarówno przez krytykę, jak i przez słuchaczy. Popularność w "mainstreamie" przyniósł im singiel z płyty "Neighborhood Watch", "This Way" z gościnnym udziałem Kanye’go Westa. Każdy z trójki jest również popularny solowo, a Evidence zapowiedział na 2011 rok premierę kolejnego albumu – "Cats & Dogs".

Atmosphere
Jest ich dwóch:  Ant (producent) i Slug (emcee). Oprócz tego, że sami są najbardziej znanym zespołem niezależnego hip-hopu, założyli jeden z najważniejszych labeli tego podgatunku – Rhymesayers Entertainment. Pierwszy oficjalny krążek ("Overcast!") wypuścili w 1997 roku. Od tamtego czasu nagrali ok. 17 różnych produkcji. W kwietniu tego roku odbyła się premiera płyty "Family Sign", z promocją której zespół ruszyli w trasę koncertową. Atmosphere nigdy wcześniej nie grał koncertu w Polsce.

Cunninlynguists
Grupa, w której skład wchodzą Deacon The Villain (emcee/producent), Kno (emcee/producent) oraz Natti (emcee). Trio pochodzi z południa Stanów Zjednoczonych i często kojarzone jest ze stylem, który reprezentują inni wykonawcy z tamtych regionów – Outkast czy Goodie Mob. Zadebiutowali (bez Nattiego) w 2001 roku albumem "Will Rap For Food", który został bardzo dobrze przyjęty przez niezależne media (Pitchfork.com). Członkowie Cunninlynuists współpracowali m.in. z: Cee-Lo Greenem, KRS-One’m czy Devinem The Dude’m. Nigdy wcześniej nie grali koncertu w Polsce.

pz/KaW

Czytaj także

Czerwiec pod znakiem hip-hopu

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2011 17:15
Już 17 i 18 czerwca w Łodzi odbędzie się pierwszy Festiwal Hip Hop Arena. O tym wydarzeniu muzycznym opowiedział w „Czterech: Gramach!” Adrian Mielnik – współorganizator Festiwalu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zespół HiFi Banda w Czwórce - zobacz koncert! - WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2011 11:00
Zagrali w "Ministerstwie Dźwięku". Rapowy skład stworzony przez Dioxa i Czarnego promował swój najnowszy album "23:55".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wielka bitwa Freestyle'owców!!!

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2011 13:10
Muzyka trzęsie Polskim Radiem, a to za sprawą wyjątkowej bitwy czołowych polskich freestyle'owców, która trwa w garażu pod siedzibą Radia. Impreza ruszyła dokładnie o godzinie 18.00.
rozwiń zwiń