Jak to zrobić, by nic nie robić

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2010 23:47
Już 19 września odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu "Zrób to sam - Majster Klasy", organizowanym przez Nowy Teatr. Na warsztatach Jakub Szczęsny podpowie "Jak nie zgubić się we własnym domu".
Audio

Kuratorką tego nietypowego cyklu spotkań jest Adriana Prodeus, która odwiedziła studio "Czwórki" we wtorkowym "Magazynie". Warsztaty stylizowane są na legendarny program telewizyjny "Zrób to sam" Adama Słodowego.

"Majster Klasy" to seria 2-godzinnych zajęć z wybitnymi artystami i naukowcami, w ramach których można dowiedzieć się jaka jest specyfika danego medium, spróbować pracy z materią, zrozumieć zasady rządzące określoną dziedziną i zainspirować się do własnych poszukiwań.

W trakcie warsztatów można nabyć nietypowych, czasem nawet kontrowersyjnych umiejętności. Dzięki wykładom dowiemy się jak wygrywać na wyścigach konnych, jak wspinać się w pustym pokoju, lub jak zrobić choreografię, jeśli nie potrafi się tańczyć. Nauczymy się patrzeć w gwiazdy i konstruować camerę obscura. Pod okiem Marka Raczkowskiego narysujemy dowcip, a na podsumowanie cyklu sam Piotr Najsztub wyjaśni jak po prostu nic nie robić.

Program potrwa do czerwca przyszłego roku. Zajęcia będą odbywać się w każdą niedzielę o godz. 12.00. Wstęp jest bezpłatny po wcześniejszej rezerwacji miejsc. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie nowyteatr.org.

 

Am

Zobacz więcej na temat: Piotr Najsztub
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łódź w konwencji noir

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2010 18:00
Ruszyły zdjęcia do filmu Borysa Lankosza, "Odkryta". Obraz będzie promował Łódź w konkursie na Europejską Stolicę Kultury 2016.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zgorszenie publiczne" po śląsku

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2010 09:55
Pełnometrażowy debiut Macieja Prykowskiego to komedia romantyczna, której akcja dzieje się na małym śląskim osiedlu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajne filmowe komplety w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2010 19:00
Już 23 września w Nowym Teatrze w Warszawie odbędzie się pierwsze spotkanie Nowego Klubu Filmowego. Zgłoszenia można wysyłać do 13 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Forfiter podbija świat

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2010 13:21
Jak zostać bohaterem w sieci i uniknąć cyfrowego wykluczenia? Dyskusja o fenomenie kultowych postaci Internetu.
rozwiń zwiń