Skąd się biorą internetowi hejterzy?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2012 18:10
Swym jadem zatruwają każdą sieciową dyskusję, psują atmosferę wokół każdego przedsięwzięcia. W Czwórce wspólnie z redaktorami programu "Poziom 2.0" zastanawialiśmy się, jak sobie radzić z internetowymi krytykantami.
Audio

Mówi się, że jedną z narodowych przypadłości Polaków jest narzekanie i złorzeczenie tym, którzy próbują coś zrobić. Patrząc na szereg komentarzy w sieci, można odnieść wrażenie, że internetowa swoboda wyrażania opinii tylko te przypadłości nasiliła i wypaczyła. Jeden z klasycznych przykładów działania hejterów to opowiedziana w audycji historia Michała, fana gier komputerowych.

- Stworzył bloga, na którym umieszczał swoje recenzje gier oraz pomysły na to jak można by je ulepszyć. Niestety nieprzychylne komentarze zniechęciły go do tego tak skutecznie, że zamieścił na stronie pożegnanie i zlikwidował bloga. Coś, co go cieszyło, zostało zniszczone komentarzami ludzi, którzy go nie znali - opowiadała w audycji "Czwart wymiar" Karolina Rogozińska, prezenterka programu "Poziom 2.0".

Zdaniem Bartosza Dula z magazynu "Komórkomania" internetowe hejterstwo bierze się z anonimowości, którą daje sieć, a także z tego, że dużo łatwiej jest nam coś skrytykować niż pochwalić. Walka z "nienawistnymi" komentarzami ciąży na właścicielach stron.

- Według polskiego prawa to oni odpowiadają karnie za materiały, które produkują inni w komentarzach. Jeżeli ktoś np. obraża czyjąś matkę, to właściciel strony powinien taki komentarz usunąć, jeśli nie chce się narazić na konsekwencje prawne – mówił Dul.

Więcej na temat internetowych "hejterów" w nagraniu audycji.

bch

Zobacz więcej na temat: ciąża internet
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czwórka na Poziomie 2.0

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2011 14:00
Czwórka i program "Poziom 2.0" telewizyjnej Dwójki rozpoczęły współpracę. W każdy wtorek i czwartek po godzinie 16 słuchacze i widzowie Czwórki, a także widzowie Dwójki będą świadkami bezprecedensowej wymiany między radiem a telewizją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blogi. Eshibicjonizm czy współczesny środek wyrazu?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2012 19:04
Blogi to już stały element wirtualnego świata. Jaką rolę spełniają, czym powinny się charakteryzować i kto je prowadzi? - tego dowiecie się z audycji "Czwarty wymiar".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doradzamy jak stworzyć własny serwis www

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2012 12:05
Nie tylko firmy i korporacje mogą sobie pozwolić na rozbudowane portale internetowe. Swój serwis w sieci można stworzyć nie posiadając specjalnego budżetu, o czym przekonywał Janusz Wierzbicki z magazynu "Uczę nowocześnie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anonimowość w Internecie - wyraz wolności czy narzędzie wrogości?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2012 22:00
28 lutego (wtorek) w godz. 11:00-14:00, w Teatrze Dramatycznym w Warszawie odbędzie się kolejne spotkanie poświęcone diagnozie języka i korzystania z Sieci jako przestrzeni publicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwszy raz przeżyj... z Putinem. Nowe spoty

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2012 13:36
Rosyjski internet z mieszanymi uczuciami przyjął spot wyborczy, na którym psycholog namawia młodą dziewczynę na "pierwszy raz" z Władimirem Putinem.
rozwiń zwiń