"Jara nas IT". Dziewczyny przejmują programowanie

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 11:44
Geek Girls Carrots to społeczność dziewczyn kochających nowe technologie, których misją jest dążenie do zwiększania udziału płci pięknej w branżach związanych z IT.
Audio
  • Geek Girls Carrots w "Poranku OnLine". Posłuchaj co powiedziały Justynie Dżbik

 - Narodziłyśmy się ponad rok temu, a zawdzięczamy to mojej pracy - śśmieje się Kamila Sidor, inicjatorka społeczności Geek Girls Carrots. - Zajmowałam się wówczas organizacją maratonu tworzenia startup'ów technologicznych i z przerażeniem odkryłam, że w tej branży nie ma prawie w ogóle kobiet. Na 120 uczestników było zaledwie 10 dziewczyn.

Słowo "geek" kojarzy się przede wszystkim z mało aktywnym trybem życia, wielogodzinnym programowaniem i niezdrowym jedzeniem, np. pizzą. Tymczasem Geek Girls nie chcą wpisywać się w ten nurt. Są aktywne i kreatywne. Lubią pizzę, ale lubią też marchewki, a przynajmniej kolor pomarańczowy. Dlatego trochę na przekór powstała nazwa Geek Girls Carrots.

- Bardzo spodobała mi się idea tego przedsięwzięcia, bo jak dotąd nie znałam miejsca, w którym mogłyby się spotykać dziewczyny zajmujące się nowymi technologiami - mówi Kamila Stępniowska, jedna z organizatorek "geek-carrot'owej" społeczności. - I choć tych eventów dla programistów jest u nas bardzo wiele, może jeszcze nie tyle co w Berlinie, ale na prawdę dużo, to dziewczyny nadal się na nich mniejszością.
Oprócz idei liczy się też praktyka, a ta obejmuje organizowane w różnych miastach w Polsce spotkania, warsztaty i prelekcje: - W grudniu zaplanowałyśmy 8 spotkań, m. in. w Białymstoku, Poznaniu i Gliwicach - opowiadają goście "Poranka OnLine". - Udział wezmą w nich młode, zajarane nowymi technologiami dziewczyny, które odniosły już sukces w branży nowych technologii i chcą podzielić się swoją wiedzą.

Jakie korzyści daje uczestnictwo w Geek Girls Carrots i co dziewczyny planują na przyszłość dowiesz się z rozmowy Justyny Dżbik z "Poranka OnLine". Nagranie znajdziesz w pliku dźwiękowym dołączonym do artykułu.
kul

Czytaj także

Neetsi – ludzie niepotrzebni społeczeństwu… z wyboru?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 08:54
Neets, czyli "not in employment, education or training", to ludzie "zawieszeni". Zawieszeni w niebycie. Nie robią nic z wyboru: nie pracują, ani się nie uczą. Kosztują państwo ponad 30 mld złotych rocznie, czyli ponad 2 proc. polskiego PKB.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jestem wielozadaniowy niczym wóz piechoty morskiej"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 12:22
To już nie słowa piosenek tylko poezja miejska - tak o jego twórczości mówią krytycy: muzyczni i literaccy. Urodzony Warszawiak, uzdolniony nawijacz i wielbiciel piłki kopanej namawia fanów "Graj z Pablopavo".
rozwiń zwiń