Cyfrowa Szkoła: wyprawka nowej ery

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2012 19:25
Dysponująca nowymi technologiami szkoła postawi przed uczniami nowe wyzwania i nowe wymogi dotyczące szkolnej wyprawki. Co oprócz e-podręcznika i laptopa wejdzie w jej skład. Odpowiedź znajdziesz w "Czwartym wymiarze".
Audio
  • Posłuchaj z czego będzie się składać wyprawka e-ucznia

Reforma Ministerstwa Edukacji Narodowej zmienia oblicze polskiej szkoły. Ma być efektywnie, kreatywnie i nowocześnie. A ucznia do nauki mają zachęcać technologiczne nowinki i modne gadżety.
 - Uczeń będzie musiał mieć personalne urządzenia komputerowe, ale rodzaj tych urządzeń zależeć będzie od wieku - opowiada Kamil Śliwowski z Centrum Cyfrowego "Projekt Polska". - Zakładamy, że młodszym uczniom wystarczą proste pomoce, takie jak czytnik e-booków. Ale dla gimnazjalistów albo licealistów takie rozwiązanie będzie już niewystarczające.
Oprócz rodzaju pomocy naukowych ważne jest też to jak urządzenia będą funkcjonować w szkole. W celu wyrównania szans wszystkim podopiecznym każda placówka zostanie wyposażona w szybki i ogólnodostępny internet. Oprócz tego do szkół trafi szprzęt wysokiej jakości, taki jak wizualizery i projektory.

 - Zakładamy, że "uczeń nowej ery" to taki uczeń, który będzie potrafił korzystać ze wszystkich sprzętów i ze wszystkich aplikacji. Oczywiście, pod kierunkiem nauczyciela - tłumaczy Janusz Krupa z Ministerstwa Edukacji Narodowej. - Nauczyciel też zdecyduje, które pomoce naukowe i na jakiej lekcji będą potrzebne. Bo "Cyfrowa Szkoła" to nie jest taka placówka, która ma dużo nowoczesnego sprzętu, tylko taka, która potrafi w nowoczesny sposób z niego korzystać.

Posłuchaj nagrania z audycji "Czwarty wymiar" i poznaj szczegóły wyprawki e-ucznia. Więcej o projekcie MEN-u dowiesz się odwiedzając nasze archiwum > > >
kul 

Czytaj także

Do tablicy! Interaktywnej

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 09:50
Kiedyś kreda, ekierka i cyrkiel. Dziś mobilny internet, interaktywne tablice i szkoła multimedialna. Uczeń XXI wieku wymaga zupełnie innych pomocy naukowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyfrowa szkoła: sieć pełna edukacyjnych zasobów

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 18:46
Internet to ogólnoświatowy system ogólnodostępnych informacji, dzięki którym już wkrótce uczniowie ze wszystkich szkół świata stworzą jedną internetową szkołę - o masowym zasięgu i nieobliczalnych możliwościach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyfrowa Szkoła: e-nauczyciel sam musi się dużo nauczyć

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2012 18:56
E-podręczniki, e-testy, e-dziennik i tylko pały w nim jak najbardziej realne. A co w cyfrowej szkole stanie się z nauczycielem - czy będzie to nadal dobroduszna pani Ania czy może oziębły avatar?
rozwiń zwiń