Jak działa książkomat? (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2011 19:30
Automaty są tym, co poszukiwacz innowacyjnych technologii w mieście lubi najbardziej. Książkomat i tostomat to kolejne, które analizuje Kamil Jasieński.
Audio


- Literatura człeniu! Kolejna wyprawa i pierwszy w Polsce książkomat. Od innych automatów różni się tym, że zamiast jedzenia, ma książki – mówi Kamil. Dodaje, że nie jest to jednak najlepszy pomysł, bo znacznie lepiej jest coś skubnąć niż od razu czytać. Po przełamaniu wewnętrznych oporów, decyduje się zobaczyć czy i jak działa maszyna.

- Skorzystamy z książki za 9 zł – zaoszczędzimy w ten sposób na jedzenie – mówi Jasieński. Reporter upolował świeżutką książkę kucharską - nie mogło być inaczej. – Kawał dobrej literatury, dużo obrazków, mało tekstu. To epicka opowieść o gotowaniu kluchów – podkreśla.

Gdy zgłodniejemy koniecznie sprawdzić trzeba automaty z jedzeniem. Nowym wynalazkiem jest tostomat, który natychmiast przypadł do gustu Kamilowi. – Jego obsługa jest znacznie prostsza niż książkomatu! – mówi. Niestety Jasieński nie mógł sam przekonać się jak smakują tosty – tostomat okazał się "niedostępny"…

Kamil się nie poddaje i walczy dalej. By zaspokoić pragnienie znajduje automat z napojami. Co dzieje się później? Zobaczcie wideo.

Puenta? – Lepiej napchać bebson, niż czytać – radzi Kamil Jasieński.

pg

Czytaj także

Jak działa biletomat? (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2011 16:50
W Czwartym Wymiarze w Czwórce nieustannie eksplorujemy świat nowych technologii. Tym razem sprawdzamy co ciekawego spotkać nas może w wielkim mieście.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak skutecznie zadzwonić z budki telefonicznej?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2011 20:00
Nagła, awaryjna sytuacja życiowa? Nie masz komórki, a chcesz zadzwonić? Teoretycznie nic prostszego: kupujesz kartę telefoniczną, znajdujesz budkę i dzwonisz. No tak, tylko okazuje się, że to wcale nie jest takie proste.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak działają ruchome schody? (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2011 19:41
Ruchome schody to bez wątpienia najlepszy wynalazek, od czasów pojawienia się pizzy mrożonej. – Są 100 razy lepsze od windy – nie musimy naciskać żadnych guzików – podkreśla szef wyjątkowej ekspedycji Czwórki, Kamil Jasieński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak działają automaty do gier? (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2011 21:04
Wielki komputerowiec Czwórki, spec od technologii i mózg operacji WWPIRTWM czyli "Wyprawy w Poszukiwaniu Innowacyjnych Rozwiązań Technologicznych w Mieście", tym razem mierzy się ze światem rozrywki.
rozwiń zwiń