"Tak brzmi miasto". Dowiedz się, jak działa branża muzyczna

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 16:10
"Tak brzmi miasto" to pierwszy w Polsce bezpłatny "inkubator kariery", przeznaczony dla obiecujących zespołów muzycznych i ich menedżerów. - Chodzi o to, by uczestnicy mogli z pierwszej ręki usłyszeć o doświadczeniach ludzi, którzy pracują w tej branży przez wiele lat - tłumaczy Leszek Biolik, który poprowadzi warsztaty w Łodzi.   
Audio
  • Jak działa inkubator kariery "Tak brzmi miasto" - mówi Leszek Biolik (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ hurricanehank

Trzeba pielęgnować swoje inspiracje i warto dążyć do tego niesamowitego uczucia, kiedy zrobimy coś fajnego.  Gorąco namawiam więc, by szukać swojej wewnętrznej muzycznej prawdy Leszek Biolik

Jego celem jest dostarczenie uczestnikom wiedzy, narzędzi i kontaktów, które pomogą im rozwinąć karierę i umożliwią skuteczne funkcjonowanie na rynku muzycznym. Wykładowcami programu są znani muzycy i menedżerowie, związani z takimi artystami jak m.in. Kortez, Happysad, Dagadana, Republika czy Wojtek Mazolewski Quintet. - Ten inkubator będzie się różnił od zwykłych warsztatów muzycznych. To wydarzenie pomiędzy muzyką, a zrozumieniem, jak działa cały system muzyczny w naszym kraju - mówi Leszek Biolik w rozmowie z Damianem Sikorskim.

Program łączy cykl edukacyjny, który będzie odbywał się w pięciu miastach Polski, konsultacje indywidualne, a nawet obóz szkoleniowy. - Podzielimy się praktyczną wiedzą o tym, jak funkcjonuje radio i co zrobić, by tam zagrać, czy jak wygląda współpraca między producentem a zespołem - tłumaczył Leszek Biolik, który poprowadzi warsztaty w Łodzi. - To pytania, które wiszą w powietrzu, wiele osób je zadaje, więc warto na nie odpowiedzieć.

Co jeszcze będzie się działo w ramach inkubatora "Tak brzmi miasto" i czego jeszcze dowiedzieć się będą mogli uczestnicy tych wydarzeń? Jak warsztaty w Łodzi zaplanował Leszek Biolik? O tym w nagraniu rozmowy Damiana Sikorskiego.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 4.03.2019

Godzina emisji: 11.38

kd/kul

Czytaj także

Filmy do słuchania: "Frank", "Pan Kleks" i inni

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2018 10:00
Warszawski Iluzjon zaprasza na subiektywny przegląd filmów, z muzyką, której nie da się zapomnieć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Are You A Rebel? O fotografiach, w których słychać muzykę

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 13:20
Jak wyglądała polska scena muzyczna w latach 90.? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy na wystawie "Are You A Rebel". -  Zdjęcia Andrzeja Georgiewa są jak migawki. To kadry, które natychmiast przenoszą nas pod scenę - opowiada Karolina Puchała-Rojek, prezeska Fundacji Archeologia Fotografii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

David Bowie - jego legenda nie przemija

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 15:20
8 stycznia 1947 roku przyszedł na świat David Bowie. Z okazji 72. rocznicy jego urodzin premierę ma aplikacja na urządzenia mobilne, która umożliwia zobaczenie wystawy "David Bowie Is". 
rozwiń zwiń