Poczuj się fantastycznie na Warszawskich Targach Fantastyki

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 14:49
- Warszawskie Targi Fantastyki mają niski próg wejścia - mówi ich organizator Konrad 'Smok' Maryański. - Żeby świetnie się na nich bawić wcale nie trzeba mieć dużej specjalistycznej wiedzy, a za bilet płacimy tyle, ile chcemy - dodaje. 
Audio
  • Konrad 'Smok' Maryański opowiada o atrakcjach Warszawskich Targów Fantastyki (Stacja Kultura/Czwórka)
Logo Warszawskich Dni Fantastyki
Logo Warszawskich Dni FantastykiFoto: mat. pras.

Nie ma się co dziwić, że na jedną z największych fantastycznych imprez w Polsce trzeba swoje odstać w kolejce. Organizator przekonuje jednak, że ta kolejka sprawnie się przesuwa, a nastrój w niej panujący jest radosny i fantastyczny, jak same targi. 

- Przekraczając prób wejścia na targi przenosimy się do innej rzeczywistości, znajdujemy się nagle w zupełnie innym świecie - cieplejszym, bardziej kolorowym - przekonuje Konrad 'Smok' Maryański. 

Warszawskie Targi Fantastyki są pewnym rozwinięciem dziecięcych pasji Konrada. Z fantastyką jest związany od 5 roku życia, kiedy tata zabrał go na pierwszą część "Gwiezdnych wojen" (pierwszą, czyli czwartą - jak dopowiada z rozmowie z Kasią Dydo). 

W programie Targów znalazło się wiele dodatkowych atrakcji, obok licznych stoisk handlowych można będzie spotkać znanych pisarzy czy ilustratorów, a nawet, w ramach "Afterka autorów", zaprosić ich na kawę i ciastko. 

Kogo spotkamy na Warszawskich Targach Fantastyki? Czy przebieranki są mile widziane? Jaki wyjątkowy film, zrealizowany przez fanów prozy Andrzeja Sapkowskiego, będziemy mogli zobaczyć? I kogo wspomożemy korzystając z przepowiedni trzech wiedźm i druida? O tym m.in. w rozmowie ze "Stacji Kultura". 

Zapraszamy też na Czwórkową "Audycję fantastyczną", która odbędzie się w sobotę, 30.11.2019 wprost z serca Warszawskich Targów Fantastyki>>>

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Konrad 'Smok' Maryański (organizator Warszawskich Targów Fantastyki)

Data emisji: 25.11.2019

Godzina emisji: 10.16. 

pj/ac

Czytaj także

Na Stalowej kwitnie sztuka

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 12:36
Stalowa to warszawska ulica, wytyczona jeszcze przed wojną. W latach 90., jak cała Praga Północ, nie cieszyła się dobrą opinią, jednak w wiek XXI weszła pełna galerii i życia kulturalnego. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyczne Biuro Podróży na Falkonie. Muzyka, cosplay i czary

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 13:17
Trzy dni, 600 punktów programu, 400 twórców atrakcji i 35 gości - tak zapowiada się jeden z największych i najważniejszych konwentów szeroko pojętej fantastyki i kultury popularnej w Polsce - lubelski Festiwal Fantastyki Falkon.
rozwiń zwiń