"Oniegin" wraca na scenę

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2010 13:11
6 stycznia 2010 na scenę Opery Narodowej powrócił „Oniegin” w inscenizacji Mariusza Trelińskiego.

6 stycznia 2010 na scenę Opery Narodowej powrócił „Oniegin” Piotra Czajkowskiego w inscenizacji Mariusza Trelińskiego. Spektakl miał premierę w kwietniu 2002 roku i przez kilka sezonów cieszył się dużym powodzeniem.

To nie był zwykły powrót znanego spektaklu. Środowe wznowienie "Oniegina" poprowadził bowiem jeden z najbardziej rozchwytywanych dyrygentów świata Walery Gergiew.

Już po raz drugi stanął on przed orkiestrą Opery Narodowej. Dokładnie rok temu dyrygował w Warszawie przedstawieniem "Damy pikowej" Czajkowskiego i wówczas można się było przekonać, jak wiele w inscenizacji operowej zależy od dyrygenta. Dokonał cudownej przemiany muzyków, odkrył wiele niuansów w partyturze.

Zapraszamy na reportaż z próby przed środowym spektaklem i spotkanie z jego autorami.

Zobacz więcej na temat: SZTUKA MUZYKA Warszawa

Czytaj także

Tristan zawieszony w czasie i przestrzeni

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2009 12:25
Po latach nieobecności twórczej w kraju Krzysztof Pastor został zaproszony do Opery Narodowej, by na nowo zrealizował „Tristana”. 31 marca 2006 roku w Sztokholmie miała miejsce prapremiera baletu w wykonaniu Królewskiego Baletu Szwedzkiego. Na kilka dni przed premierą w Polsce choreograf zapowiedział, że te dwa przedstawienia będą znacznie różniły się od siebie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Głosy w sprawie "Borysa Godunowa"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2009 13:27
Kontrowersyjny "Borys Godunow" (30.10.2009) otworzył nowy sezon (epokę?) w warszawskiej Operze Narodowej. O znaczenie spektaklu zapytaliśmy samych twórców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Między operą, tańcem i teatrem dramatycznym

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2010 10:44
W Teatrze Wielkim Operze Narodowej odbędzie się dziś (godz. 19.00) - prapremiera dyptyku "Sudden Rain/Between". To kolejna - po "Zagładzie domu Usherów" i "Orestei" - prapremiera z eksperymentalego cyklu "Terytoria".
rozwiń zwiń